Nejvyšší soud zrušil Krejčířovi sedmiletý trest za únos

21. 12. 2009
11:57

Nejvyšší soud (NS) zrušil uprchlému Radovanu Krejčířovi sedmiletý trest za vydírání a zbavení osobní svobody při únosu podnikatele v roce 2002.

Potvrdil to mluvčí soudu Petr Knötig. Důvody zatím NS nezveřejnil, protože odůvodnění ještě nedostali účastníci řízení. Kauzu bude znovu řešit Městský soud v Praze.

U Nejvyššího soudu leží ještě jedno Krejčířovo dovolání. Jde v něm o případ podvodu, za který si má Krejčíř odpykat 6,5 roku ve vězení.

V kauze, do níž Nejvyšší soud nyní zasáhl, Krejčíř podle žaloby nařídil a zorganizoval únos podnikatele, aby jej přinutil podepsat nevyplněné listiny a aby jej jako údajného policejního informátora postrašil. Únos prý provedl najatý kosovský Albánec se dvěma nezjištěnými muži. Podnikatele odvezli do rekreačního areálu Vystrkov u Orlické přehrady.

Druhý den jej údajně převezli do pronajaté kanceláře ve Všenorech, kde Krejčíř podle verdiktu vyhrožoval mužovi smrtí. Podnikatel pak podepsal nevyplněné listiny. Krejčíř podepsané dokumenty podle soudů hodlal využít jako doklad o zaplacení nemovitostí v Dobřichovicích a Černošicích. Objekty v hodnotě více než 35 milionů korun patřily podnikatelově firmě.

Krejčíř v dovolání požadoval zrušení pravomocných rozsudků Městského soudu v Praze a tamějšího vrchního soudu. U odvolacího soudu advokát Tomáš Sokol mimo jiné tvrdil, že si jednotlivé důkazy odporují. Upozorňoval například na to, že podepsané listiny nebyly nikdy použity. Zpochybňoval také důvěryhodnost svědeckých výpovědí.

Trest 6,5 roku uložil Krejčířovi soud za podvod se škodou téměř 75 milionů. Krejčíř podle soudu vylákal v roce 1996 od firmy Frymis jako jednatel společnosti Corado Credit z Českého Těšína 55.000 kusů akcií Teplárny Otrokovice. Získal je pod záminkou, že je dočasně potřebuje pro účetní operace své společnosti. Akcie však podnikatel v rozporu s dohodou nevrátil.

Krejčíř je v Česku stíhán za rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činnost. Policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce, od dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice.

gogo ( 22. prosince 2009 18:14 )

Že by již plzenští "doktoři práv" dorazili až do nejvyššího soudu ?? Nebo již konečně dostali zaplaceno všichni kdož se na tomto "zrušení trestu" podíleli ? Začíná být u nás Amerika z třicátých let jak když vyšije …

zirafa ( 21. prosince 2009 21:18 )

nezáviďte prosím panu Krejčířovi! Víte, jak to musí být flustrující, pobývat ve vyhnanství v JAR?! Vedro, černoši, bílé tam nemají rádi, svou rodnou hroudu už v životě neuvidí, češtinu neuslyší..... A peníze?! Ty vás šťastnými neudělají....

hihihi ( 21. prosince 2009 21:10 )

Kdo krade,tak je národní hrdina a kdo to neumí,tak je mezinárodní v*ůl.

znojmacka ( 21. prosince 2009 16:31 )

No, ony budou teprve vánoce, ale já už si myslela, že je Apríl. Není, bohužel

derek ( 21. prosince 2009 16:28 )

akorát blbec začal list do zelí Andrejovi Babišovi tak dostal co si zasloužil. Kupovat si Standu a jenom za 6O milionu ,ale Radku Andrej mu jich dal 15O milionu tak co sis myslel.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud