Nejvyšší soud zrušil Krejčířovi sedmiletý trest za únos

Nejvyšší soud (NS) zrušil uprchlému Radovanu Krejčířovi sedmiletý trest za vydírání a zbavení osobní svobody při únosu podnikatele v roce 2002.
Potvrdil to mluvčí soudu Petr Knötig. Důvody zatím NS nezveřejnil, protože odůvodnění ještě nedostali účastníci řízení. Kauzu bude znovu řešit Městský soud v Praze.
U Nejvyššího soudu leží ještě jedno Krejčířovo dovolání. Jde v něm o případ podvodu, za který si má Krejčíř odpykat 6,5 roku ve vězení.
V kauze, do níž Nejvyšší soud nyní zasáhl, Krejčíř podle žaloby nařídil a zorganizoval únos podnikatele, aby jej přinutil podepsat nevyplněné listiny a aby jej jako údajného policejního informátora postrašil. Únos prý provedl najatý kosovský Albánec se dvěma nezjištěnými muži. Podnikatele odvezli do rekreačního areálu Vystrkov u Orlické přehrady.
Druhý den jej údajně převezli do pronajaté kanceláře ve Všenorech, kde Krejčíř podle verdiktu vyhrožoval mužovi smrtí. Podnikatel pak podepsal nevyplněné listiny. Krejčíř podepsané dokumenty podle soudů hodlal využít jako doklad o zaplacení nemovitostí v Dobřichovicích a Černošicích. Objekty v hodnotě více než 35 milionů korun patřily podnikatelově firmě.
Krejčíř v dovolání požadoval zrušení pravomocných rozsudků Městského soudu v Praze a tamějšího vrchního soudu. U odvolacího soudu advokát Tomáš Sokol mimo jiné tvrdil, že si jednotlivé důkazy odporují. Upozorňoval například na to, že podepsané listiny nebyly nikdy použity. Zpochybňoval také důvěryhodnost svědeckých výpovědí.
Trest 6,5 roku uložil Krejčířovi soud za podvod se škodou téměř 75 milionů. Krejčíř podle soudu vylákal v roce 1996 od firmy Frymis jako jednatel společnosti Corado Credit z Českého Těšína 55.000 kusů akcií Teplárny Otrokovice. Získal je pod záminkou, že je dočasně potřebuje pro účetní operace své společnosti. Akcie však podnikatel v rozporu s dohodou nevrátil.
Krejčíř je v Česku stíhán za rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činnost. Policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce, od dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice.
Že by již plzenští "doktoři práv" dorazili až do nejvyššího soudu ?? Nebo již konečně dostali zaplaceno všichni kdož se na tomto "zrušení trestu" podíleli ? Začíná být u nás Amerika z třicátých let jak když vyšije …