Spor v Lounech: Koupili zajíce v pytli a teď nejde vrátit!

Za plýtvání penězi města považují nákup hlasovacího zařízení pro lounskou radnici dva tamní zastupitelé Radek Šabata a Bořek Zasadil. V otevřeném dopise adresovaném starostovi Janu Kernerovi požadují, aby město od smlouvy odstoupilo.
To ale podle starosty, který dopis označil za očerňování města, už není možné.
Město ve svém investičním rozpočtu vyčlenilo na nákup hlasovacího zařízení 1,5 milionu korun. "Už to se nám zdálo přehnané," řekli kritici s tím, že už tehdy navrhovali částky o půl milionu nižší, ale neuspěli. Podivný byl podle nich i další postup města. I když se do výběrového řízení přihlásila pouze jediná firma, jejíž cena navíc plánovanou částku přesáhla o téměř čtvrt milionu korun, radnice jí zakázku přiklepla.
"Město a vlastně tedy jeho občané za hlasovací zařízení zaplatili celkem 1 732 387 korun," zlobí se oba. Při prvním hlasování navíc vyšlo najevo, že zařízení nevyhovuje ani technicky. Neukazuje totiž to, co zastupitelé chtěli, tedy jak kdo hlasuje.
Podle starosty Jana Kernera ale město nic neporušilo. "Výběrová komise doporučila radě města nabídku akceptovat a rada ji jednohlasně schválila. Pro byl i Zasadil, který je členem rady města. Nic proti tomu tehdy nenamítal. A co se navýšení ceny týče, prostě jsme to neodhadli, to se může stát," řekl.
Oba kritici to ale vidí jinak. "Na jedné straně se plánované rozpočty jako mávnutím kouzelného proutku překračují o nezanedbatelné částky, na druhé straně se například na sportovní aktivity mládeže letos počítá pouze s 1,4 miliony korun a na podporu kultury s 1 milionem korun, přičemž tyto částky jsou nepřekročitelné," uvedli. Zasadil se navíc striktně ohradil proti tvrzení, že pro nákup zařízení v radě hlasoval.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.