Ke krádeži došlo ve čtvrtek 25. září v noci v Třešti v baru na ulici Selská. V podniku byl mladý muž, který kolem třetí hodiny usnul na sedačce u stolu. Když se kolem páté hodiny ráno vzbudil, zjistil, že nemá své dva mobilní telefony, které si nechal položené na stole vedle sebe. Okradený muž podal na policii trestní oznámení a případ začali prověřovat policisté.

Místo činu ohledali a zadokumentovali, dále provedli šetření. Na základě prověřování se policistům podařilo pachatele vypátrat. Zjistili, že do podniku přišli mimo jiné také dva muži. Jeden z nich využil situace, kdy u stolu spal host baru a mobilní telefony si nehlídal. Telefony v hodnotě přes deset tisíc korun nepozorovaně odcizil a poté i se svým o čtyři roky mladším kamarádem odešel. Následně pachatel svému kamarádovi o krádeži řekl a jeden z telefonů mu dal. Dvacetiletý mladík si mobilní telefon vzal a poté ho používal.

Policisté shromáždili důkazy, na základě kterých čtyřiadvacetiletému muži, který telefony odcizil, sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Druhému, dvacetiletému, muži z Jihlavska sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání přečinu podílnictví. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

por. Bc. Jana Kroutilová tisková mluvčí PČR