V 18 případech se jednalo o krádeže v samotném Prostějově, ve dvou případech v Kostelci na Hané. Tehdy neznámý pachatel odcizil kola z ulic Západní, Komenského, Konečné, Libušinky, Fanderlíkovy, Mozartovy, Janáčkovy, České Šárky, Družstevní, Olympijské, Boženy Němcové, Husově náměstí, Olympijské, sídlišti E. Beneše a v Kostelci na Hané na ulicích Lešanské a 8. května. Zmizela jak pánská, tak i dámská jízdní kola. Na základě rozpracované operativně pátrací činnosti a v úzké spolupráci s policisty z obvodního oddělení Prostějov 1 kriminalisté krádeže objasnili, podezřelou v průběhu minulého týdne zadrželi a umístili do policejní cely. Ke krádežím se doznala.

V jejím hledáčku uvízla jak trekingová, tak i crosoová či horská jízdní kola. Odcizená kola prodala neznámý osobám a peníze použila pro vlastní potřebu. Škoda, kterou svým jednáním způsobila, byla vyčíslena na 79 300 korun. Při šetření kriminalisté zjistili, že mladá žena není žádným nováčkem. V nedávné minulosti byla obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzena a potrestána.

Nyní jí za přečin krádež, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. Trestní stíhání obviněné je vedeno na svobodě.

por. Mgr. Irena Urbánková tisková mluvčí PČR