Řidič si zavolal záchrannou službu, která jej s těžkým zraněním převezla k ošetření do Baťovy nemocnice. Ještě předtím však dopravní policisté u muže provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu a také zkoušku na návykové látky. Alkohol muž před jízdou nepil, ovšem test návykových látek u něj prokázal užití amfetaminu. Proto se musel podrobit také vyšetření krve a moči ve zdravotnickém zařízení. Vzhledem k tomu, že měli policisté podezření, že se drogy nachází také v autě, přivolali psovoda se služebním psem, který se specializuje na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Tato kontrola již pro řidiče dopadla dobře.

Při havárii řidič způsobil na svém vozidle škodu ve výši asi sto tisíc korun. Zároveň také poškodil oplocení rodinného domu, do nějž při svém manévru narazil.

V současné době řidiče prověřujeme pro přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Teprve podle výsledků krevních testů zjistíme, zda se řidič dopustil také trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za něj už by mu v případě odsouzení hrozil až tříletý trest odnětí svobody.

nprap. Monika Kozumplíková tisková mluvčí PČR