Osádka osobního vozidla (žena a dva muži) registrovaného v Královéhradeckém kraji cestovala směrem od bývalého hraničního přechodu Olešnice směrem do vnitrozemí a celníkům sdělila, že nic nepřeváží. Při důkladné kontrole celého vozu celníci za pomoci služebního psa vycvičeného na vyhledávání drog nalezli za sedačkou spolujezdce plastovou láhev s drceným bílým práškem a na podlaze tamtéž kameninový hmoždíř se stejnou bílou látkou. Na sedačce za spolujezdcem ve sportovní tašce hlídka objevila vybavení na výrobu omamných a psychotropních látek (laboratorní sklo, různé chemické látky, plastové rukavice, apod.).

Celníci varnu a látku zajistili a případ dále prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za který hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho až pěti let nebo peněžitý trest.

Obdobný scénář se na Náchodsku odehrál v lednu tohoto roku, kdy psovod celní správy se svým psem vycvičeným na vyhledávání drog objevil v osobním automobilu varnu pervitinu a předměty k aplikaci drog. Případ si tehdy převzali náchodští kriminalisté.

por. Bc. Martina Kolinská Tisková mluvčí CÚ pro Královéhradecký kraj FOTO: Celní správa