Požár v bytě má svého viníka V sobotu 1. března ještě policisté neměli tušení, kdo se vloupal do bytu na ul. Na Lani v Novém Jičíně. V pondělí 3. už měli ve věci jasno. Pachatelem je 20letý zloděj z Novojičínska.

V průběhu sobotního dne měl zloděj vniknout do bytu, z kterého poškozenému majiteli odcizil elektroniku a další věci za téměř 30tisíc korun. Celková škoda je však daleko větší, při odchodu zapálil matraci dětské postele, čímž celý byt zahořel. Majitel vyčíslil další škodu v předběžné výši za více jak 200tisíc korun.

Policisté podezřelého muže za dva dny dohledali a zadrželi. Noc zloděj strávil v policejní cele s podezřením ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci. Přesný důvod, úmysl a okolnosti jeho jednání nadále zjišťují.

Již v minulosti byl policisty tento muž vyšetřován pro opakované krádeže barevných kovů ve Fulneku. V průběhu měsíců srpna až října 2013 svými opakovanými krádežemi zcizoval majitelům domů měděné okapové systémy a oplechování střech, které dodával do sběrných surovin.

Uzamkl sklep, zavolal policisty Další zloděj se vloupal do rodinného domu v Novém Jičíně na ul. Slovanské v neděli 2. března takřka v pravé poledne.

Na upozornění manželky, že ve sklepě někdo je, přistihl majitel domu ve sklepní části zloděje. Nelenil, uzamkl jej a přivolal policisty. Policejní hlídka poznala v zadrženém 28letého muže, který se této trestné činnosti dopouštěl již v minulosti. Také on skončil v policejní cele kdy je vyšetřován ve zkráceném trestním řízení. S ohledem na podmínečný trest, který mu soud určil za předešlé jednání v délce 12 měsíců se zkušební dobou do roku 2016, může očekávat v nejbližší krátké době rozsudek. To zda skončí ve vězení je na rozhodnutí soudu.

por. Mgr. Petr Gřes tiskový mluvčí PČR