Ten za použití teleskopického obušku a nože napadl poškozeného, kterému způsobil těžká zranění. Další dva aktéři incidentu, po kterých detektivové také pátrají, jsou podezřelí z trestného činu těžkého ublížení na zdraví. Konkrétně Fatmir AZEMI při incidentu vytáhl střelnou zbraň a ohrožoval jí aktéry celého konfliktu. Tomu v případě odsouzení hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody a to z toho důvodu, že byl za trestný čin vraždy již v minulosti odsouzen. Konkrétně se jedná o případ zastřelení muže v roce 1999 při demonstraci v Praze za mír v Kosovu. Čtvrtého útočníka, který je nezletilý, kriminalisté již zadrželi a ten je stíhán vazebně.

Všichni tři muži jsou stíháni jako uprchlí a bylo zažádáno o vydání evropského zatýkacího rozkazu.

Nutno také zmínit, že příbuzný podezřelého Flamura AZEMI, Valon AZEMI je odsouzený k deseti letům odnětí svobody v nepřítomnosti za vraždu, která se stala v únoru 2007 před jedním z kubů v Praze 7. Po tomto policisté také neustále pátrají a je na něj vydán evropský a mezinárodní zatýkací rozkaz.

Motivem útoku v baru v Kaprově ulici byla předešlá slovní rozepře mezi útočníky a ostrahou baru. Incident neměl žádnou souvislost s akcí, která se v podniku konala.

V případě, že víte, kde se muži podezřelí z výše popsaného jednání v Kaprově ulici, nebo podezřelý z vraždy z roku 2007 skrývají, kontaktujte prosím linku 158.

por. Bc. Jan Daněk tiskový mluvčí PČR FOTO: Policejní deník