10 rad, jak správně ubytovat křečka: Pozor na klece a plastové misky

 • Autor: Eva Dudíková - 
  29. 3. 2016
  12:50

  Chcete, aby se u vás křeček cítil dobře? Dodržujte těchto 10 jednoduchých kroků a váš křeček bude spokojený! 

 • 1.Klece

  1. Nejvhodnější ubikací pro křečka je prostorné akvárium nebo plastový box. Křečci v přírodě nešplhají, ale běhají na dlouhé vzdálenosti, proto pro ně vysoká klec není vhodná. Mohli by si pádem z velké výšky ublížit. Naprosto nevhodné jsou různé barevné „kosmické“ klece s plastovými trubkami, skluzavkami atp.

  Video Křečkovi: Jen nám to tady zameť, my se koukáme! - Blesk TV

  Sledujte Křečkovy živě 24 hodin na Blesk.cz/Kreckovi

 • 2.Na velikosti záleží

  2. Minimální velikost ubikace by měla být pro křečka syrského 50 x 30 x 30 cm a pro křečíky 40 x 30 x 20 cm. Ideální je ale ubikace s co největší plochou. Pro křečka syrského je ideální velikost ubikace 100 x 50 x 50 cm a pro křečíky 70 x 40 x 40 cm.

  Video Křečkovi dostali chlebový palác: Takhle si ho užívali - Blesk TV

  Sledujte Křečkovy živě 24 hodin na Blesk.cz/Kreckovi

 • 3.Světlo, nebo tma?

  3. Vhodné místo pro umístění ubikace s křečkem je tmavší kout místnosti, například v obývacím pokoji. Vyhněte se průvanu, přímému slunci, kouři z cigaret a velkému hluku (televize) v blízkosti ubikace s křečkem!

  Spokojený křečekSpokojený křeček | Eva Dudíková

  Sledujte Křečkovy živě 24 hodin na Blesk.cz/Kreckovi

 • 4.Základní vybavení do ubikace

  4. Základní vybavení ubikace tvoří: podestýlka, domeček, napáječka, miska na krmivo, hnízdní materiál, kolotoč a prolézačky.

  Video Křečkovi: Tak vypadá běžné ráno. Rozcvička a hygiena - Blesk TV

  Sledujte Křečkovy živě 24 hodin na Blesk.cz/Kreckovi

 • 5.Nejlepší jsou hobliny

  5. Nejvhodnější podestýlkou jsou bezprašné a nearomatické hobliny, protože křečci rádi hrabou a norují. Čím větší množství podestýlky křečkovi poskytnete, tím lépe. Jako materiál na hnízdo nejlépe poslouží nearomatické kapesníky, seno nebo toaletní papír. Hnízdní materiály ze zverimexů jsou nebezpečné – mohou vést k uškrcení, udušení nebo přiškrcení končetin.

  Video Křečkovi – ředkvička - Blesk TV

  Sledujte Křečkovy živě 24 hodin na Blesk.cz/Kreckovi

 • 6.Plast raději ne

  6. Všechno vybavení (domečky, hračky, kolotoč, miska) by mělo být z přírodního materiálu. Nejlepší je dřevo, tráva, karton, sklo nebo keramika. Plast je nevhodný. Křečci plast koušou, mohou se o něj poranit nebo část plastu spolknout. V plastu navíc špatně cirkuluje vzduch a to negativně ovlivňuje křečkovy dýchací cesty. Při vybavování ubikace popusťte uzdu své fantazii nebo se inspirujte jinými majiteli křečků a vytvořte mu prostředí, ve kterém se bude cítit příjemně.

  Plast je nevhodný, křečci se o něj mohou poranitPlast je nevhodný, křečci se o něj mohou poranit | Eva Dudíková

  Sledujte Křečkovy živě 24 hodin na Blesk.cz/Kreckovi

 • 7.Kolotoč ze dřeva

  7. Správný kolotoč by měl být ze dřeva, měl by mít vyplněnou zadní plochu i plochu pro tlapky a měl by být dostatečně velký, aby si křeček neničil záda.

  Video Křečkovi: Double běh v kolečku, kdo už se na dráhu nevešel? - Blesk TV

  Sledujte Křečkovy živě 24 hodin na Blesk.cz/Kreckovi

 • 8.Koupel

  8. Křečci milují „koupel“ ve speciálním písku pro činčily. Pořiďte mu velkou keramickou či skleněnou misku a dopřejte mu spoustu písku ke koupeli. Jeho srst pak bude sametově jemná a lesklá.

  Sledujte Křečkovy živě 24 hodin na Blesk.cz/Kreckovi

 • 9.Vyrobte komůrky

  9. Udělejte křečkovi radost a pořiďte mu domeček, který má několik oddělených komůrek. Křečci mají v přírodě ve svých norách vyhrazeny různé komůrky pro různé účely, například pro krmení, spaní, WC atp.

  Video Křečkovi: V šest ráno bylo v ubikaci divoko! Co se stalo Halině? - Blesk TV

 • 10.Pozor na nebezpečné doplňky

  10. Na trhu existuje nebezpečné a nevhodné vybavení pro hlodavce, na které byste si měli dát pozor, protože může ohrozit život vašeho křečka. Jedná se zejména o kovové pružiny, kovové mostíky a žebříky, plastové běhací koule, hnízdní materiály, kovové kolotoče, cedrová a borovicová či jiná aromatická podestýlka.

  Vybavení ubikace by mělo být z přírodních materiálů, jako je dřevo, tráva nebo keramika.Vybavení ubikace by mělo být z přírodních materiálů, jako je dřevo, tráva nebo keramika. | Eva Dudíková

   

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

mrazkova@tiscali.cz ( 4. listopadu 2018 01:35 )

Super tipy, díky. U nás doma je to ráj spíš pro morčata. Máme tři děti a každé z nich muselo mít samozřejmě svého vlastního malého kamaráda, takže už s jejich péčí máme bohaté zkušenosti. Hodně je taky potřeba myslet na to, aby měli správné krmivo. My ho kupujeme rovnou po 25 kilech, a to konkrétně od značky Energys, tak kdybyste potřebovali, tady najdete více informací: https://www.energyshobby.cz/krmiva-pro-hlodavce/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud