Sobota 21. května 2022
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno 22°C

Omikron drtí Česko, krizový štáb uklidňuje: Zahlcení nemocnic nehrozí, tvrdí Rakušan

Autor: ČTK - 
17. ledna 2022
17:15

V Česku i přes zhoršující se epidemickou situaci zatím nehrozí kvůli covidu-19 zásadní zahlcení zdravotnických zařízení. Ve vyjádření, které ČTK poskytlo ministerstvo vnitra, to po dnešním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) uvedl jeho předseda a vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Vláda zhodnotí situaci ve středu, kdy také oznámí případné další kroky v boji s pandemií.

Rakušan řekl, že epidemická situace se v Česku od minulého týdne evidentně zhoršila. „Ukazuje se, že varianta omikron začíná být ve společnosti tou dominantní. Nejhorší situace je v hlavním městě, nejlepší naopak na Vysočině,“ shrnul data, se kterými pracoval štáb. „Nicméně postupně se začíná vyrovnávat v rámci celé České republiky,“ dodal.

Vědecké studie ukazují, že omikron je proti variantě delta nakažlivější, ale průběh onemocnění je lehčí. Hospitalizovaných je nyní nejméně od konce října. Ministerstvo v nemocnicích eviduje 1505 pacientů, asi o 840 méně než předchozí neděli. „Je pozitivní zprávou, že klesá počet hospitalizací. Na druhou stranu lze očekávat, že při nárůstu, který se ukazuje tento týden, už ta situace za týden bude odlišná. Ale zatím nehrozí žádné zásadní zahlcení zdravotnických zařízení,“ uvedl Rakušan.

Kabinet ve středu na svém pravidelném jednání zhodnotí situaci. „Další informace o tom, jaké případné kroky v boji proti pandemii chystáme, budou oznámeny po zasedání ve středu,“ dodal Rakušan.

Epidemie v Česku postupně sílí zhruba od začátku roku. Zatímco v posledním týdnu loňského roku přibylo necelých 36.000 potvrzených nákaz, v prvním týdnu letošního roku to bylo asi 47.000 nově nakažených a v minulém už téměř 73.000 potvrzených případů onemocnění covid-19. Odborníci podobný vývoj kvůli šíření varianty omikron očekávali.

Video  „Neopatrné a riskantní.“ Biochemik Trnka o vládních změnách. A zmínil nová problematická data.  - Pavlína Horáková, Aleš Brunclík
Video se připravuje ...

 

iFender ( 17. ledna 2022 20:44 )

Co ex premier Babis musel vydrzet poslouchat tu celou dobu to vime asi vsichni.Jsou opravdu ti novi lepsi?

wp3t ( 17. ledna 2022 19:49 )

Já jsem se řídil radami jiného odborníka, vámi multikulturalisty tolik haněného a taky mi to pomohlo. A teď demokratická otázka: mám právo na vlastní názor, když se názory mé a mého rádce neshodují s oficiálním názorem brusele a Fialy?
Dle mého názoru těžko.

wp3t ( 17. ledna 2022 19:45 )

a po Burešovi to pak celá Evropa kopírovala. Roušky, uzavření hranic až do zásahu Merkelové ......
Teď budeme kopírovat my je, hurá. To je pokrok jak swiňa.

wp3t ( 17. ledna 2022 19:41 )

Zahlcení nemocnic nehrozí, protože Babiš s Vojtěchem připravili rozsáhlý program očkování a trasování, který opozice tolik moc kritizovala.
Omikron se nejvíc šíří v Práglu a z Práglu, protože Fialovi ..... tam dovolili na Silvestra pařit cizincům a sjíždělo se to sem z celý EU, protože fšude jinde byla přísná opatření.

Stano1963 ( 17. ledna 2022 19:24 )

dávno se řídím radami profesora Stříže, protože mne zmírnil problémy. Proto věřím těm, kterým radí

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa