Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Třetí dávka pro všechny dříve: Přeočkování zrychlí pro 45+ už v pátek, pro všechny dospělé v lednu

Autor: ČTK - 
16. prosince 2021
23:05

Lhůta pro posilující dávku očkování proti nemoci covid-19 se pro všechny lidi v Česku starší 18 let zkrátí ze šesti na pět měsíců od 19. ledna. Pro starší 45 let se lhůta zkrátí už v pátek 17. prosince a pro starší 35 let 5. ledna. Vyplývá to z dnešního rozhodnutí ministerstva zdravotnictví. Zatím mohli dostat posilující dávku vakcíny už po pěti měsících lidé starší 55 let a ostatní lidé až po šesti měsících. Lidé očkovaní jednodávkovou vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson mají nárok na posilující dávku už po dvou měsících.

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve středu uvedl na twitteru, že chce zkrátit lhůtu pro přeočkování proti covidu-19 pro všechny občany. Zkrácení lhůty je podle něj potřebné kvůli šíření varianty koronaviru omikron. „Podle některých studií proti ní představuje třetí dávka vyšší míru ochrany. V Praze jsou navíc aktuálně nevyužitá očkovací centra, proto si myslím, že bychom to mohli a měli zrealizovat rychle,“ sdělil.

Také budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) již dříve apeloval na všechny očkované, aby se nechali přeočkovat posilující dávkou. V rozhovoru s ČTK na začátku prosince uvedl, že do jara příštího roku, kdy může hrozit další vlna epidemie covidu-19, by měli mít všichni očkovaní posilující dávku. Novou vládu koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN), kterou povede předseda ODS Petr Fiala, jmenuje prezident Miloš Zeman v pátek.

Stano1963 ( 17. prosince 2021 08:22 )

kdo prodělal covid a dostal dvě dávky vakcíny, tomu přece třetí dávka není potřeba. Nebo zase změna???? Odborníci mluví o hybridní imunitě a odstupující vládě je to málo?????

jameson ( 17. prosince 2021 00:56 )

Počkám do ledna, jak bych šel podle původních doporučení(?) nařízen(?).
Tedy ne těch původních, podle nich jsem už tečku za čínskou chřipkou udělal 30.6.
Podle těch nových.
Pfitzer si nezařízne slepici, která mu snáší zlatá vejce a samozřejmě náležitě motivuje politiky a podivné existence, jako je Kubek, Flegr, banda zločinců z MeSEZ, atd...
Akorát dva ze tří kamarádů, kteří na "posilovací" dávku šli, po ní byli tři dny naprosto vyřízení.
Po prvních dvou byli v pohodě.
Lež, velkolepá zlodějina, likvidace ekonomiky a klam.
Pár "kluků, co spolu mluví" vydělá miliardy.
A zbytek lidí tuhle špinavou hru odskáče.
Pro Blesk:
Během psaní příspěvku na mobilu na mně vyskočila snad patnáctkrát nějaká zku***ná reklama.
Skutečně jsou vaši inzerenti tak hloupí a myslí si, že jejich vlezlá reklama na někoho zabere?
Já jí tedy odklikával okamžitě pryč, takže jsem si nevšiml, jaké pochybné firmy se k tomuto pochybnému způsobu inzerce snížily, jen při psaní tohoto dotatku vím, že budu bojkotovat OBI, nějaké Řeznické háčky a Fotbal servis.
Nas**t!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa