Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Problémy hotelů kvůli restrikcím: O polovinu méně rezervací, ruší se i vánoční večírky

Autor: ČTK - 
24. listopadu 2021
19:59

Propad v počtu nových rezervací v hotelech podle portálu Hotel.cz momentálně činí kolem 30 procent. Každým dnem se ale zvětšuje takovým tempem, že na začátku prosince vysoce přesáhne 50 procent. Po pondělním zpřísnění protiepidemických opatření sledují prudký pokles zájmu i některé hotelové sítě. Nižší zájem je patrný také u lázeňských pobytů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi rezervačními portály a hoteliéry.

V hotelech či penzionech se od pondělí za rekreačním účelem nemohou až na výjimky ubytovat neočkovaní lidé. Zařízení mohou přijmout jen ty, kteří se prokážou certifikátem o dokončeném očkování nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19, od něhož neuplynulo více než půl roku. Neočkovaní, kteří jsou na služební cestě, případně cestují za lékařem, mohou v hotelu předložit i negativní PCR test ne starší než 72 hodin. PCR testem se mohou prokázat i všichni neočkovaní hosté lázeňských zařízení.

Hotel.cz podle svého manažera Milana Petra přijímal ještě v září přibližně stejný počet rezervací jako ve stejném období roku 2019. Pokles o 18 procent zaznamenal na přelomu října a listopadu, propad podle něj dále pokračuje.

Koronavirus ONLINE: Dva hroši se nakazili covidem. A třetí dávka stále chybí mnoha seniorům

„Od pondělí máme výrazný propad poptávky, 20 procent na ubytování, 30 procent v restauracích, vánoční večírky a firemní akce jsou rušené až z 50 procent,“ řekl ČTK marketingový ředitel hotelové sítě Czech Inn Hotels Petr Chábera.

Hotelový řetězec Orea Hotels & Resorts podle svého generálního ředitele Gorjana Lazarova sleduje pokles firemního zájmu, chybějí podle něj tradiční podnikové akce na konci roku. Individuální poptávka podle Lazarova neustává, nejsou patrné žádné výraznější propady.

Lidé pobyty zatím neruší

Portál Spa.cz zaznamenal u lázeňských a wellness pobytů propad rezervací o 18 procent ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. „Na druhou stranu jsme očekávali znatelně vyšší počet hostů, kteří budou chtít svůj pobyt zrušit nebo přesunout v návaznosti na nejnovější vládní restrikce. Zatím je to na Spa.cz přibližně devět procent hostů, kteří kvůli novým opatřením projevili zájem o změnu termínu na budoucí období,“ řekl manažer rezervačního portálu Richard Šipoš.

Lidé využívající lázeňské a wellness pobyty jsou podle Spa.cz ve větší míře očkovaní nebo po prodělaném covidu, než hosté, kteří jezdí do běžných hotelových provozů.

putna ( 27. listopadu 2021 22:35 )

A co jako? Nějaký předražený hotely, cenově nastavený na zazobaný cizince, jsou mi u zádele. Klidně zkrachujte, nenažranci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa