Sobota 29. ledna 2022
Svátek slaví Zdislava, zítra Robin
Oblačno, sněžení 4°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Mladá a plně očkovaná matka tří dětí podlehla „nejtěžšímu covidu vůbec“. Měla další neduhy

Autor: tsv - 
30. listopadu 2021
05:00

Plně očkovaná matka tří dětí (37), která se dlouhodobě potýkala s vysokým tlakem a cukrovkou druhého typu, podlehla covidu pouhé dva týdny po nákaze. V nemocnici ve Walesu strávila jedenáct dní v kómatu. Podle místních lékařů se jednalo o zatím nejtěžší průběh nemoci, který dosud léčili.

Paula Collinsová zaznamenala první příznaky koronavirové nákazy na konci října a ačkoli se ze začátku jednalo pouze o mírné symptomy, záchranka ji kvůli její dlouhodobé anamnéze raději převezla do nemocnice. „Do nemocnice ji odvezli v úterý ráno s rýmou a kašlem,“ řekl pro britský web Daily Mail Paulin manžel Neil.

„Brzy ji ale přesunuli na jednotku intenzivní péče pro pacienty s covidem. Nemohl jsem tomu uvěřit, když mi zavolala lékařka a řekla mi, že to je nejhorší případ covidu, který od začátku pandemie viděli,“ doplnil vdovec.

Po pár dnech strávených v Nemocnici prince Charlese zdravotníci uvedli Paulu do umělého spánku. V kómatu byla jedenáct dní, její zdravotní stav se ale nelepšil. Tragicky zemřela 5. listopadu a nechala za sebou dcery Ashleigh (19), Millie (17) a Maisie-Grace (10). „Všechno se to stalo tak rychle a je velmi těžké se se ztrátou Pauly smířit,“ řekl novinářům zdrcený Neil.

Pozvánka na třetí dávku v den smrti

Ačkoli se zdravotníkům Paulu Collinsovou nepodařilo zachránit, podle Neila dostala tu nejlepší možnou péči. „Nemocnice byla fantastická. Doktoři dělali všechno, co mohli, aby jí zachránili život. Dokonce ji chtěli přihlásit do klinických testů nového léku v Londýně, ale nic nezabralo,“ popsal Neil.

Rodina se rozhodla příběh Pauly zveřejnit jako varování před covidem, vůči kterému je veřejnost podle Neila víc a víc cynická. Zdůraznil, že Collinsová dostala obě dávky vakcíny ještě několik měsíců před tím, než se nakazila. Pozvánka na třetí posilovací dávku Paule přišla v den její smrti.

„Někteří lidé si myslí, že covid už není až takový problém jako loni, ale je. Je to smrtelný virus, který ničí lidské životy,“ konstatoval, aby dodal: „Já měl covid v říjnu, stejně jako dvě z mých dcer, a myslíme si, že Paula to chytila od někoho z nás.“

„Od Pauliny smrti je to velmi těžké. Každým dnem je to těžší. Ale musím tu být pro děti, to je teď to nejdůležitější,“ svěřil se Neil. „Bude navěky v mém srdci. Byli jsme spolu 21 let, byla moje všechno. Jsem zničený,“ hlesl.

Video Šéf Motola Ludvík o tikající bombě pro nemocnice. A kdo už se covidu nemusí obávat? - Markéta Volfová, Lukáš Červený

kapsa72 ( 30. listopadu 2021 22:00 )

Pokud ten virus je biologicka zbran zamerena na lidi, kteri neresi nadvahu, pohyb... Tak nemela sanci.... A ani bych se nedivil, ze toho virusa nekdo sestrojil. Nejdele trvajici epidemie trvala 530 dni... A to co se ted deje, neni normalni, 2 roky, a konec v nedohlednu...

jardavozembouch ( 30. listopadu 2021 21:28 )

No, ja tim ockovanim take nejsem nadsen, uz kvuli tem frontam, ale prece jen to alespon zmirni prubeh, i kdyz u viru je to otazka tydnu, nez zmutuje a ta vakcina, kterou jsme dostali tento tyden na tu dalsi verzi jiz nebude fungovat, no a nakonec nebude fungovat nic, leda velka jama a nehasene vapno.

Zorka ( 30. listopadu 2021 18:45 )

přesně tak,kdo chce kam pomožme mu tam.

Zorka ( 30. listopadu 2021 18:43 )

Taky,když byla tlustá jako prase!

zapravdu ( 30. listopadu 2021 17:31 )

mnoho hlupáků nechápe (a vy jste jedním z nich), že očkování není 100%-tní zárukou. A to žádné očkování !!! Ti, kteří mají alespoň základní úroveň IQ, chápou,jak očkování funguje a jak významně reguluje počty nemocných a hlavně zemřelých. Tvrdit, že očkování je k ničemu, může jen totální pa.b.lb a ignorant...

Zobrazit celou diskusi
Další videa