Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

V Kongresovém centru budou mimořádně očkovat i o víkendu: Připraveni jsou až na 1200 zájemců denně

Autor: ČTK - 
18. listopadu 2021
19:33

Očkovací centrum v pražském Kongresovém centru na Vyšehradě rozšiřuje provozní dobu a navyšuje kapacitu očkování. Zájemci o vakcínu se budou moci nechat naočkovat mimořádně i o víkendu 20. a 21. listopadu. Otevřeno bude od 08:00 do 20:00. Dnes o tom v tiskové zprávě informovala akciová společnost Medicon, která očkovací centrum od 20. září provozuje.

Zájemci o očkování si mohou v prostorách očkovacího místa v Kongresovém centru vybrat mezi jednodávkovou vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson a dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer. Očkování je možné i bez registrace a vakcinační sérum tu zdravotníci aplikují i dětem a mladistvým starším 12 let. Podle hlavního koordinátora očkovacího centra na Vyšehradě Stanislava Zezulky se nyní v prostorách očkovacího denně očkuje asi 700 lidí. Nyní je podle informací na webu otevřeno v pracovní dny. "Máme připravenou operativní kapacitu až 1200 lidí denně," dodal Zezulka.

Očkovací centrum funguje v prostorách Kongresového centra od dubna. Zřídil ho pražský magistrát jako Metropolitní očkovací centrum. Hlavní město provoz Metropolitního očkovacího centra zahájilo 6. dubna a ukončilo k 17. září. Následně provoz převzal Medicon, který se na provozu centra podílí od jeho vzniku. Od jara bylo na Vyšehradě aplikováno přes 200.000 dávek očkovacího séra.

Alespoň jednu dávku očkování proti covidu-19 má za sebou podle dat platformy golemio 0,8 milionu z 1,14 milionu Pražanů, kteří mají v metropoli trvalé bydliště. Celkem bylo v očkovacích místech v Praze lidem podáno 2,28 milionu dávek.

Anifa ( 18. listopadu 2021 20:26 )

To je sice hezké, ale rozjetou epidemii podpořenou včerejšími davy na demonstracích v Praze to těžko zastaví

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa