Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Konec antigenních testů zahltí laboratoře, varují dodavatelé a tvrdí: „Nikam to nevede.“

Autor: ČTK - 
16. listopadu 2021
09:30

Zvažovaná povinnost pro neočkované mít při vstupu do restaurací, kulturních nebo sportovních provozů platný PCR test na covid-19 zahltí laboratoře, které tyto testy vyhodnocují. Tvrdí to většina dodavatelů antigenních testů, které dnes oslovila ČTK. Vláda z důvodu vzrůstajícího počtu potvrzených případů koronaviru plánuje zpřísnění stávajících nařízení. Definitivně rozhodnout má ve čtvrtek, v pondělí ke shodě nedošla. Jednou z variant je právě zrušení uznávání antigenních testů, který dosud na řadu míst stačil. Nic řešit nemusí očkovaní a lidé, kteří prodělali covid v posledním půl roce.

„O rozumnosti se bavit skutečně nemůžeme, neboť PCR laboratoře nejsou absolutně schopné nápor klientů v takovém měřítku zvládnout. PCR test není vyhodnocen okamžitě, ale v řádu dnů, natož pak při tak velkém rozsahu, ke kterému by došlo. Z finančního hlediska je to i pro občany absolutně nesmyslné, zatěžující a nikam to nevede. Za další by šlo o totální likvidaci podniků, respektive služeb,“ řekla jednatelka firmy SAL sale Dagmar Pacher. Společnost na svém webu mimo jiné nabízí set 20 kusů antigenních testů ze slin za 1260 Kč, jeden tak vychází na 63 Kč.

Za PCR test lidé ve většině laboratoří zaplatí 814 korun. Test platí 72 hodin od odběru, na jeho vyhodnocení mají laboratoře 48 hodin. Doba platnosti antigenního testu se od začátku listopadu snížila na 24 hodin. Jejich dodavatelé nicméně tvrdí, že i antigenní testování pomáhá se záchyty viru. Některé firmy také zdůraznily, že je pro lidi dostupnější a levnější než přesnější PCR testy. Kvůli zahlcení laboratoří a možné větší složitosti se nechat testovat podle nich může paradoxně dojít i ke snížení počtu podchycených pozitivních případů.

Ředitel společnosti Al-Profil Milan Gabčan míní, že pokud lidé nebudou mít přístup k antigenním testům, tak to způsobí nekontrolované šíření viru. „Asi je to záměr, protože prostou logikou se to nedá vysvětlit. Veškeré možnosti jak bojovat s touto epidemií vláda potlačila a jen prosazuje očkování farmaceutické lobby,“ uvedl. Odmítá také námitku, že antigenní testy jsou nepřesné. „Za dobu, co distribuujeme testy, a bylo jich několik set tisíc, tak jsem se setkal pouze s několika stížnostmi na neprůkaznost testu,“ dodal.

Společnost TestLine se podle obchodní zástupkyně Kláry Tůmové podobného nového nařízení neobává. „Testy od nás odebírají převážně firmy, které samy o své vůli testují zaměstnance, protože mají názor, že by se měli testovat všichni a potřebují eliminovat výskyt onemocnění ve firmě, a nemocnice na urgentní příjmy,“ uvedla. Také podle ní je kapacita laboratoří na vyhodnocování PCR testů omezená.

„Ti, co rozhodují, nemají jednoduchou úlohu a v situaci dramatického vzestupu nakažených zkrátka přijímají dramatická opatření. Dopady na firmy budou samozřejmě velké, zejména finanční,“ uvedl generální ředitel společnosti Monto Miroslav Mühlböck. O kompenzacích v souvislosti se zpřísněním protiepidemických opatření s vládou zástupci podnikatelů už jednají.

Video  Demonstrace před ministerstvem zdravotnictví. (28. září 2021)  - Blesk.cz
Video se připravuje ...

Matos7 ( 16. listopadu 2021 10:39 )

Dodavatelé jsou největší čeští hov.Da
Jeste že o ničem nerozhodují a jsou všem u prd..ele

MAMKA2316 ( 16. listopadu 2021 10:33 )

KDO TO ŘIDÍ ASI DODAVATELÉ ROUŠEK DOVOZCI OČKOVACÍCH LÁTEK A JEJIC PROVIZE A OBROVSKÉ ZISKY VŠECH CO SE NA TOM PODILÍ ??? TĚCH A SPOL DOUFÁM ŽE SKONČI TAM KDE MAJIJaponci otočili kormidlo. Vakcína ničemu nepomohla. Přišli s lékem, který Česko i EU odmítá. Teď se podívejte na výsledky
14.11.2021 10:14 | Komentář
GRAFY „V posledních měsících se už dva státy rozhodly přestat hrát hru s farmaceutickými giganty zvanou Nic než proočkovanost, a přes všechen lobbystický a mediální tlak, jež tyto multimiliardové korporace vyvíjejí za cílem naprosté diskreditace účinků ivermektinu při léčbě a prevenci covidu, se rozhodly toto levné generické antiparasitikum ve velkém svým obyvatelům podat.“ Těmito slovy zahájil úvod svého komentáře právník a místopředseda krajské organizace Trikolory Jindřich Rajchl. Svá slova doložil grafy, které se ve veřejném prostoru dosud neobjevily.

Japonci otočili kormidlo. Vakcína ničemu nepomohla. Přišli s lékem, který Česko i EU odmítá. Teď se podívejte na výsledky
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ivermektin je širokospektrální antiparazitikum používané v humánní i veterinární medicíně proti parazitickým hlísticím a některým ektoparazitům, jako jsou vši nebo zákožky.
Anketa
Jste pro zavření hospod a restaurací? (Ptáme se od 10. 11. 2021)

Ano
14%
Ne
73%
Nevím / Je mi to jedno
13%
hlasovalo: 17598 lidí
V zemi vycházejícího slunce podle Rajchla zprvu naletěli jako my a vsadili na co nejvyšší proočkovanost. Zahájili masivní kampaň, která vyústila v dosažení proočkovanosti přes 70 procent před začátkem letošního léta. „Samozřejmě tak jako všude na světě tento počin nepomohl vůbec v ničem a v srpnu přišla masivní vlna onemocnění a úmrtí. Proočkovanost – neproočkovanost,“ přibližuje čtenářům PL.
V době, kdy letní vlna kulminovala, se Japonci rozhodli změnit strategii a na základě doporučení prominentního tokijského lékaře Haruki Ozakiho nasadili ivermektin ve velkém. Křivka onemocnění i úmrtí začala rapidně klesat.

„Když se tato inf

frantacizek ( 16. listopadu 2021 10:25 )

spletlY....sry vařím u toho

frantacizek ( 16. listopadu 2021 10:23 )

no kolega Maďar chtěl otestovat celou republiku PCR před Vánoci, tak to nějak nechápu, že podle něho kapacitně ok, podle PRODEJCŮ antigenů (chápu ten zájem i celý tento článek jste pěkně ve střetu zájmu) tohle laboratoře nezvládnou.. Přitom se bavíme jen o testování PCR NEOČKOVANÝCH, předpokládám..
Tak co se zeptat těch laboratoří teď? Ať máme pravdivý vhled do problému.
Jinak pro kolegu prodejce antigenů Gabčana - prodáváte testy, které jsou až 185. z 250 v hodnocení VALIDITY. To jsou data WHO. Takže pokud tvrdíte, že prodáváte kvalitu, pak prostě lže WHO nebo vy.
A pak tady máme výzkum antigenů z Karlovy univerzity, který tvrdí, že běžný antigenní test vykazuje chybovost 33%, což je tedy sakra dost na to, že by neměl ideálně propadnout vůbec nikdo, v této naší situaci už určitě..Ale propadne více jak 300 z 1000, což je tedy fest.
My se ale musíme zabývat i tím, že tyto vámi prodávané antigeny vykazují i tu falešnou pozitivitu, která nutí brát si půl dne dovolené rodiče, aby zašli pro dítě do školy, nechaly jej otestovat podstatně kvalitnějším PCR, a vyšlo jim, že se ty vaše produkty spletli, rodič vybral půl dne dovolené, dítě zameškalo ve škole, což je situace, kterou by měl asi s každým takovým rodičem řešit přímo kolega Gabčan tak, aby se dostal do problému vlastního byznysu..
Závěrem - vy děláte byznys, my potřebujeme situaci řešit, protože ve Středočeském kraji už zdravotníci hovoří o vyhoření. A situace s vašimi produkty řešit nelze, čiže správný krok o testování jen PCR neočkovaných. Další už je jen povinné očkování rizikových skupin, jak o něm píšu jinde.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud