Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Oblačno 20°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Přehledně: 11 návrhů Válkova týmu. Lockdown i rakouské omezení neočkovaných odmítají

 • Autor: ČTK,simao - 
  13. 11. 2021
  17:39

  AntiCovid tým budoucí vládní koalice, v němž figuruje i poslanec, lékař a adept na nového ministra Vlastimil Válek (TOP 09) ve svém stanovisku mimo jiné odmítl celoplošné povinné očkování proti covidu-19 či tzv. lockdown. Žádá také větší kapacity testování a vymáhání opatření i jinými institucemi než hygienickými stanicemi, uvedl v tiskové zprávě.

 • 1.Rakouská cesta ne

  Anticovid tým vypracoval stanovisko pro ministerstvo zdravotnictví. Obsahuje 11 bodů. Mezi nimi odmítnutí plošného povinného očkování a také lockdown - včetně lockdownu neočkovaných po vzoru Rakouska, který

  1.   Vyzýváme ministerstvo, aby nešlo cestou celoplošného povinného očkování a více se zaměřilo na pozitivní motivaci k očkování. 

  2.    Vyzýváme ministerstvo, aby v tuto chvíli nešlo cestou lockdownu.

  3.    Doporučujeme ministerstvu, aby nešlo cestou tzv. rakouského modelu v režimu pouze O-N

  Video  Brífink ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) k aktuální epidemické situaci 
  Video se připravuje ...

 • 2.PCR testy především

  4.   Důrazně doporučujeme ministerstvu, aby přestalo používat termín „bezinfekčnost“ a nahradilo ho termínem „covid bezpečnostní pas“.

  5.  Vyzýváme MZČR, aby zachovalo systém O-T-N s tím, že zruší samotesty. Antigenní testy ponechá pouze v případě, že nebude možné dosáhnout dostupnosti PCR testování. Přičemž PCR test by nadále platil 72 hodin a antigenní test 24 hodin.

  6. Vyzýváme také k navýšení kapacit PCR testování a ke zvýšení dostupnosti očkovacích center. U testujících laboratoří je nutno trvat na kvalitě, základní podmínkou musí být zapojení laboratoře v systému kontroly kvality. 

  Video  Šéf Motola Ludvík o tikající bombě pro nemocnice. A kdo už se covidu nemusí obávat?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
  Video se připravuje ...

 • 3.Třetí dávka v důchoďácích

  7.  Vyzýváme ministerstvo, aby při vymáhání opatření i jinými institucemi než hygienickými stanicemi zajistilo, že nebudou porušovány zákony a Ústava ČR. A zároveň, aby byla nastavena jasná celostátně jednotná metodika legálního postupu a kontroly dodržování opatření, a to jak pro HS, tak pro případné další instituce.

  8. Žádáme ministerstvo, aby vytvořilo podmínky pro co nejrychlejší proočkování třetí dávkou klientů v domovech seniorů, kterým vyvanula imunita, a to při zachování principu dobrovolnosti.

  Video  Stoprocentní nemocenská po vakcíně a lockdown pro neočkované? Sociolog načrtl, jak ven z pandemie  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
  Video se připravuje ...

 • 4.Monoklonální protilátky

  9. Vyzýváme ministra zdravotnictví, aby jasně definoval použití monoklonálních protilátek a dalších časných lege artis terapeutických přístupů v léčbě onemocnění COVID-19 a zajistil rozšíření této informace mezi cílovou pacientskou veřejnost s cílem redukovat zátěž lůžkové péče.

  10. Žádáme ministerstvo, aby vyzvalo organizátory akcí a širokou veřejnost, aby udělali maximum k dodržování stávajících pravidel. 

  11. Ve stávajícím stanovisku pro MZČR se Anticovid tým nevyjadřuje k problematice pandemie COVID-19 v plném rozsahu (pouze v rozsahu vyžádaném MZČR) a stávající stanovisko se může v budoucnosti změnit v souladu se stavem poznání a aktuální epidemiologickou situací.

  Video  Jak je to s léky na Covid?  - Videohub
  Video se připravuje ...

UFO1 ( 15. listopadu 2021 04:48 )

Konečně trochu rozumné řešení,LEGE ARTIS léčba,ono to totiž vypadá,že léčba se dostává p.Labusovi a p.Pawlowske a zbytek ať se vyléčí sám.
MZ ČR řeší trestní odpovědnost špendlíku,ale trestní odpovědnost za lege ARTIS,kdy nemocného s těžkým respirační m onemocněním a teplotou testují v budkách na ulicich a následně nemá lékařské vyšet­ření,­EKG,p­oslec­h,ren­tgen ...neřeší?Kodex pacienta je porušován v mnoha směrech.

fakt.fakt ( 14. listopadu 2021 20:50 )

Válkovi tam chybí bod 12) Výzva krematoriím, aby provedly rychle údržbu, pořídily mrazící boxy a připravily se na mimořádné vytížení až do jara.

jajas ( 14. listopadu 2021 19:43 )

Čekal jsem nějakou změnu.....a ono prd....

jajas ( 14. listopadu 2021 19:42 )

Zombie_1 ( 14. listopadu 2021 17:11 )

Jojo karlosi, nechali se napálil. A mrzí mě, že je těch hlupáků tolik.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud