Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Covidový nárůst v ČR: 5057 nakažených za sobotu, většina neočkovaných!

Autor: ČTK - 
31. října 2021
09:16

V sobotu testy potvrdily 5057 případů onemocnění covid-19. Bylo to o 2300 více než před týdnem a zároveň nejvíce za první víkendový den od 20. března. V nemocnicích je 1417 lidí, z toho 192 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Hranice 5000 nových případů nákazy koronavirem za den byla v tomto týdnu v Česku překonána čtyřikrát. Nejvyšší nárůst byl v úterý, kdy přibylo do statistik 6285 případů, nejvíce za posledních skoro sedm měsíců.

Sobotních 5057 případů je podstatně více, než bylo minulé dvě soboty - 16. října jich bylo 1158, 23. října pak 2756.

Rychlý nárůst počtu nakažených covidem z posledních týdnů se projevuje také ve statistikách hospitalizací. Sobotních 1417 pacientů bylo sice o 40 méně než v pátek, ale ve srovnání se sobotou předchozího týdne přibylo v nemocnicích přes 500 pacientů s potvrzeným covidem.

Video  „Až do úplného padnutí,“ říká lékařka o přeplněných čekárnách, nebezpečných virech i výpadcích léků.  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

V přepočtu na 100.000 obyvatel bylo v Česku za posledních sedm dní odhaleno 312 nových případů koronavirové infekce. Ještě v sobotu přitom mělo incidenční číslo hodnotu 290.

Nejhorší epidemická situace je na severu Moravy a ve Slezsku. V Olomouckém kraji připadá za poslední týden 438 nových případů v přepočtu na 100.000 obyvatel. V Moravskoslezském kraji je to 434 a v Jihomoravském 408. Na opačném konci tabulky je Karlovarský kraj s incidenčním číslem 104.

Od propuknutí epidemie loni v březnu se novým typem koronaviru prokazatelně nakazilo 1,76 milionu lidí. Zemřelo 30.753 z nich. Od začátku týdne zemřelo 104 lidí s prokázaným covidem, v průměru tedy zhruba 17 denně. Denním maximem bylo čtvrtečních 25 úmrtí.

Video  Smejkal: Kontroly v hospodách měly být dávno. A testy? Ať lidé začnou být spoluzodpovědní.  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

gemino ( 31. října 2021 17:47 )

To jo, tupče Ale musíš vědět, co a kde okopírovat, aby to byla pravda. Tobě stačí, když ti zpěváček řekne, že vakcína je fajn, a ty to do sebe napereš, aniž bys o tom něco věděl. Holt, blahoslavený chudý duchem...

gemino ( 31. října 2021 16:52 )

Já jsem, ty ubožáku, zákony fakt nepsal

gemino ( 31. října 2021 16:51 )

Kdo je, ty křupane, zodpovědný? Ten, který si do těla nechá píchnout něco, co nezná, anebo ten, který sportuje, a zodpovědně se stará se o své zdraví? Určitě je zodpovědnější ten, který přemýšlí, než tupá ovce typu vrsrvrsr

Hana Mareckova ( 31. října 2021 16:07 )

Tady to mate cerne na bilem- studie z Velke Britanie. .....a cemu ted mate verit????

Hana Mareckova ( 31. října 2021 16:05 )

researchers found 38% of those unvaccinated got Covid, while 25% of those vaccinated got it.

Vaccinations are more effective at stopping the spread of other variants, such as Alpha, reducing spread by approximately 40 to 50%, according to the study.

The study also claims that the viral

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud