Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Dramatický nárůst nakažených hlásí Polsko. Vláda zvažuje přísnější opatření

Autor: ČTK - 
25. října 2021
12:05

Polsko bude muset zvážit přísnější opatření, pokud průměrné přírůstky nově potvrzených případů nákazy koronavirem překročí 7000 denně. Podle agentury Reuters to v pondělí prohlásil polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski. Polsko v neděli hlásilo 4728 infikovaných a 13 úmrtí na covid-19. V sobotu přibylo 6274 infekcí, což je nejvyšší hodnota zaznamenaná od května.

„Pokud začnou průměrné počty nakažených překračovat hranici 7000 případů denně, budeme muset zvážit přijetí nějakých restriktivnějších kroků. Rozhodnutí padne na začátku listopadu,“ řekl Niedzielski. Zdůraznil nicméně, že o zavedení další uzávěry vláda neuvažuje.

Střední a východní Evropa, kde je míra proočkovanosti nižší než na západě kontinentu, zaznamenala v posledních týdnech nárůst počtu nakažených. Polští představitelé proto vyzývají k očkování proti koronaviru a dodržování platných epidemických opatření.

Mezitýdenní nárůst nakažených o 90 procent

Náměstek ministra zdravotnictví Waldemar Kraska rozhlasové stanici Polskie Radio 1 řekl, že počet nově nakažených každý týden vzroste přibližně o 90 procent.

„Výsledky, které jsme dnes obdrželi, neodrážejí, v jaké fázi pandemie se aktuálně nacházíme. Jsou vždy nižší..., ale důležitější je tento silný vzestupný trend, který se v tuto chvíli drží na vysoké úrovni. Momentálně je o 90 procent vyšší ve srovnání s minulým týdnem,“ uvedl.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa