Neděle 28. listopadu 2021
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Nemocnice v Česku plní neočkovaní, tlak je i na JIPky. Babiš svolal experty

Autor: ČTK - 
13. října 2021
16:15

Premiér Andrej Babiš (ANO) po poradě s týmem na řízení epidemie svolal kvůli šíření koronaviru na čtvrtek vládní zdravotní radu. Ministerstvo zdravotnictví na ní představí další strategii, sdělil dnes premiér na twitteru. Šíření covidu-19 v Česku už asi dva měsíce zrychluje, v uplynulých týdnech vláda opatření spíše uvolňovala.

„Covidová čísla se zhoršují, v nemocnicích končí více lidí, převážně neočkovaných. Očkování je jediný způsob, jak covid porazit. Nepodceňujte to. Na zítřek (čtvrtek) jsem svolal Radu pro zdravotní rizika, ministerstvo zdravotnictví představí svou další strategii,“ uvedl dnes Babiš.

V úterý přibylo 1511 případů nemoci covid-19, což je zhruba o třetinu více než před týdnem. Podobně vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem-19, proti předchozímu úterku také asi o třetinu na 388, z toho 78 lidí, tedy pětina, je v těžkém stavu. Denní nárůsty počtu nakažených koronavirem se tak nadále drží na nejvyšší úrovni od 11. května.

Ministerstvo v úterý informovalo, že ustoupilo od plánu dalšího plošného testování na covid-19 ve školách. Minulý týden úřad mluvil o tom, že by se během podzimu mohla konat tři kola testování jako v září. Podle mluvčího ministerstva Daniela Köppla by ale výsledky testování nepřinesly nové informace o virové náloži v populaci. Rozhodnutí padlo na jednání integrovaného centrálního řídícího týmu, který je pracovním orgánem vládní rady pro zdravotní rizika. Ten se dnes podle plánu sešel znovu, premiér se měl účastnit zasedání on-line.

I přes zhoršující se situaci v některých regionech centrální řídící tým podle Köppla v úterý nenařídil zpřísnění protiepidemických opatření ani na lokální úrovni. Ve statistikách nakažených v některých regionech se podle něj „propisuje“ nižší proočkovanost obyvatel v těchto oblastech. Epidemie se v poslední době zhoršila především v Moravskoslezském kraji, týdenní počet případů na 100.000 obyvatel tam překonal hodnotu 100, což byla letos na jaře pro vládu hranice pro změny protiepidemických opatření.

Video Jan Herzmann a Rastislav Maďar o dopadu covidu na volby - Redakce Blesk

jarby ( 13. října 2021 23:26 )

Franto, už to nehul

jarby ( 13. října 2021 23:25 )

No to je pak těžký, když privilegovaní očkovaní čínskou chřipku roznášejí vesele bez testování dál a dál 👎

Jana JJ ( 13. října 2021 22:35 )

Ale je dostupná téměř všem a zdarma, což je asi ten zásadní problém

Jana JJ ( 13. října 2021 22:33 )

Proč je 310 lidí s lehkým stavem v nemocnici?

Buď jsou to zlomeniny a jiné nesouvisející případy vyšťouraných otestovaných nebo si někdo z nemocnice dělá noclehárnu nebo dojnou krávu přes fejk covid lůžka.

Protože jinak mi lehké stavy v nemocnici nedávají smysl

Jirik-ta ( 13. října 2021 20:49 )

je uznávat

Zobrazit celou diskusi
Další videa