Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Slavného finančníka a odmítače vakcín (†74) zabil covid. „Hnusná nemoc,“ přiznal před smrtí

Autor: tsv - 
19. září 2021
19:09

Známý britský finančník Alan Steel (†74), který od propuknutí pandemie na twitteru sdílel dezinformace, stavěl se proti rouškám, uzávěrám a kritizoval vakcíny, zemřel po dlouhém boji s covidem. Podle svých kolegů a přátel byl poslední legendou svého oboru. Napsal o tom server DailyMail.

 

Finanční guru Alan Steel bojoval s koronavirem celý měsíc. Zemřel v nemocnici poté, co byl přijat na jednotku intenzivní péče a napojen na ventilátor. Jen několik hodin před svým odchodem zveřejnil svůj poslední příspěvek na twitteru.

„Možná přemýšlíte, proč jsem tu poslední dobou tak potichu. Několik týdnů válčím v předem prohrané bitvě proti covidu. Jsem napojen na kyslík. Dnes mě přesunou na jednotku intenzivní péče. Je to hnusná nemoc. Držte mi palce, ať to přežiji,“ napsal Steel.

Zpočátku léčba zabírala, brzy se však Steelův zdravotní stav začal rychle zhoršovat. Přestal být schopný dýchat bez pomocného přístroje a jeho šance na přežití se dva týdny od nakažení výrazně ztenčily. Nemoci podlehl minulou středu.

Steel versus manželka premiéra

Na twitteru se Steel od propuknutí pandemie často vyjadřoval proti vládním bezpečnostním nařízením. Nesouhlasil se zavíráním obchodů a služeb, prací z domova ani s rouškami. Kritiku si neodpustil ani poté, co manželka britského premiéra Carrie Johnsonová vyzvala těhotné ženy k očkování proti covidu.

Ke svým tweetům často přidával odkazy na články z dezinformačních webů, urgoval své necelé čtyři tisíce sledujících ke zhlédnutí všemožných protivakcinačních videí a zastával názor, že „nejde o pandemii neočkovaných“.

„Zlaté koule z oceli“

Svou firmu Alan Steel Asset Management vytvořil v roce 1975. Tehdy si pronajal stůl v malé místnosti a jeho jediným společníkem byla podle vlastních slov pevná linka. Postupně se vypracoval a získal si přezdívku „Zlaté koule z železa“. Jeho firma zajišťovala majetek klientů v hodnotě jedné miliardy liber (29,6 miliard korun).

Pravidelně také psal komentáře do novin. „Byl unikát a génius, o tom rozhodně není pochyb. Ale byl také skvělý vizionář,“ řekl o Steelovi manažer jeho firmy Steve Forbes. „Teď bude mít nové publikum pro své četné vtipy a historky. Vím, že díra, která po jeho odchodu zbyla v našich životech, bude po čase zaplněna šťastnými vzpomínkami.“

„Alan vždycky zůstával věrný svému původu z dělnické třídy. Co ale mnozí nevědí, je to, že v zákulisí finančně pomáhal mnoha místním institucím a akcím. Finanční průmysl má jen málo osobností a legend – Alan Steel možná potvrdil, že byl poslední z nich,“ řekl Steelův blízký přítel John Allison.

Po smrti tu zanechal manželku Fran, syna Malcoma a dceru Catherine.

Video Předvolební debata Blesku: Hádka o 30 tisíc mrtvých na covid, uznávání protilátek i očkovací strategii - Blesk TV a Mall TV

Blacktip ( 20. září 2021 09:43 )

Jestli se o svém zdraví a životě rozhodujete na základě článků v bulváru, je mi nás docela líto

zapravdu ( 20. září 2021 09:24 )

Kdyby byl vizionář tak by zřejmě nezemřel na Covid … protože by se nechal včas očkovat

jochen84 ( 20. září 2021 07:44 )

Takové články jen podporují mé rozhodnutí NEOČKOVAT se

PavelSki ( 19. září 2021 23:02 )

Máte pravdu, hlavně větu, že: "mRNA vakcíny se zkoumají přes 30 let" (pozn.: ilegálně přes 40 let), neumějí ministři a povolaní lidem říci.

Blacktip ( 19. září 2021 22:50 )

Protože jsem znal chlápka, co přímo na covid umřel, mám respekt. Protože lidstvo na vakcinaci pracuje 200 let a mRNA vakcíny se zkoumají přes 30 let, rozhodl jsem se vědcům důvěřovat a nechal se očkovat. Za témě rok očkování ve světe je prokázáno, že očkování funguje. Ano, není 100%, to není nikdy nic. Hlavně lidi starší a chronicky nemocní by to očkování měli zvážit. Vakcinace se ukazuje jako mnohem menší riziko jak nakazit se covidem v plný palbě. Ale samozřejmě, je to každého volba.

Zobrazit celou diskusi
Další videa