Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Oblačno, bouřka 27°C

Očkování bez registrace nově v Ostravě: Fronta se táhne až za roh

Autor: jag - 
21. července 2021
10:18

Až z Příboru na Novojičínsku přijela do ostravského očkovacího centra bez registrace Marie (67). Ve středu začalo fungovat v přízemí obchodního domu Nová Karolina. Zájem byl značný, fronta se vinula dlouhé metry.

„Nejdříve jsem se očkování bála, ale zlákala mě možnost jednorázové vakcíny od firmy Johnson & Johnson. Za ní mělo smysl si kousek zajet,“ řekla Marie s tím, že ve svém okrese by musela přijít dvakrát a možná i třikrát.

I Honza, který stál na konci fronty se synem, dorazil hlavně kvůli jednorázové vakcíně. „Tu řadu si odstojím, když je to jen jednou. Očkovat bych se nenechal, ale chtějí to po mně v práci,“ uvedl.

Očkovací proces s jedním klientem trvá zhruba 20 minut. „Máme tady pět stanovišť, ale sem tam se stane, že si lidé vzpomenou, že ještě berou takové a takové léky, takže se to trochu protáhne,“ sdělila koordinátorka centra Iveta Sklusalová.

Video Ostrava má očkovací centrum bez registrace. Funguje v OC Nová Karolina a zájem je velký. - Jana Gartnerová

Mobilní očkovací jednotky

Podpořit otevření druhého očkovacího centra bez registrace v Ostravě dorazil i premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Blížíme se k 10 milionům naočkovaných vakcín,“ uvedl Babiš.

Postupně se mají v republice otevřít ještě další centra bez registrace. „Hlavně chystáme mobilní očkovací jednotky. S nimi zamíříme třeba do vesnic vzdálenějších od měst,“ zmínil Vojtěch s tím, že situace s nakaženými covidem u nás stagnuje. „Denně je to 250 až 300 nově nakažených,“ doplnil.

První tři bezregistrační centra vznikla v Praze. Ve stejný den jako v Ostravě nabídne tuto možnost i Brno. V Nové Karolině se bude očkovat od 8 do 19 hodin. Zvládnout by mělo až 800 lidí denně.

 

jajas ( 21. července 2021 15:02 )

Již asi budou....ale všichni určitě nebudou doočkováni. Někteří nemají ani jednu dávku, takže třeba senioři v Ostravě tak mají šanci dorazit tam jen jednou. A nevím, jak velký chaos se tím působí, můj synovec si taky na druhou dávku zašel bez čekání, přestože měl druhý termín až mnohem později a podle něho tam problém nebyl, druhou dávku dostal i s certifikátem. To, že tím pádem se ruší ty druhé termíny, které byli dříve domluveny jinde nemá s nenaočkovanými seniory nic společného. Ale na vládu je třeba si zanadávat, takže tě chápu....

Covid_19 ( 21. července 2021 14:55 )

již asi budou doočkovaní i AstrouZenecou, kdy jeden známý senior na druhou dávku čekal 3 měsíce.... jinak tato očkovací centra udělal docela zmatek v dalších očkovacích centrech, kdy jim nechodí ti, kteří bez čekání šli do těchto center bez registrace, chaos musí být, bez toho tato vláda neumí nic zařídit

jajas ( 21. července 2021 14:47 )

Takže to vypadá, že senioři, kteří naočkovaní nejsou nechodí patrně nikam....snad jen do Kaufkandu a ke svým všeobecným lékařům, kteří nemají vakcíny. Tito senioři jsou patrně "osamoceni" tak, že nemají jedinného rodinného příslušníka nebo souseda, který by jim k očkování pomohl? Divné. Tito senioři nejsou pouze na vesnicích, ale i ve městě v bytech, takže bych tedy to "jezdění" chtěl vidět. Navíc i senioři, kteří si dojdou do center mají většinou doprovod, nebo tedy by měli mít vzhledem k věku. Nevěřím, že by se třeba senioři-sousedé nedomluvli aby je odvezl některý jejich potomek....na to je jich fakt moc set tisíc. Věřím, že kdo se chce nechat očkovat, tak si to umí zařídit.

Covid_19 ( 21. července 2021 14:40 )

je potřeba naočkovat seniory, kteří ještě nejsou, ti do hypáčů moc nechodí. To je priorita, mladým příliš koronavirus neublíží. Takže jezdit po vesnicích a očkovat v místě

jajas ( 21. července 2021 14:27 )

A to obchodní centrum tedy podle tebe není "přiblížení vakcíny k lidem"? Když vzniká více očkovacích míst, tak snad pro to, aby je lidem přiblížili, nebo ne? V Praze očkují na nádraží, to je pro tebe v pořádku? Nebo chápeš přiblížení k lidem, že budou jezdit sanitky a dům od domu, byt po bytu budou lidi očkovat? Já ti nerozumím, jakou máš představu. Navíc se v Ostravě očkuje jednodávkovou vakcínou, takže lidi mají dnes hotovo!

Zobrazit celou diskusi
Další videa