Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Polojasno 13°C

V Česku zemřelo s covidem šest dětí: Očkujte své potomky, apelují na rodiče experti

Autor: ČTK - 
19. července 2021
15:31

Prospěch z očkování dětí proti covidu-19 převyšuje rizika nežádoucích účinků. I když je nemoc v dětském věku méně závažná než u dospělých, šest dětí na covid v ČR zemřelo, přes 1000 jich bylo hospitalizováno, zdravotní stav asi 20 vyžadoval umělou plicní ventilaci. Covid také u některých dětí způsobuje závažné multisystémové zánětlivé onemocnění. Uvedla to Česká vakcinologická společnost ve stanovisku, které ČTK poskytl její předseda Roman Chlíbek. Zatím je v ČR dostupná vakcína pro děti od 12 let, je od firem Pfizer/BioNTech.

Do 3. července se onemocnění covid-19 v Česku prokázalo u 180.000 dětí mladších 15 let. „I když je nemoc covid-19 v dětském věku méně závažná než u dospělých, děti a adolescenti tvoří významnou část nemocných, někteří mohou být hospitalizováni a vyžadují i intenzivní péči a dochází i k dětským úmrtím. Covid-19 způsobuje u dětí závažné multisystémové zánětlivé onemocnění i dlouhodobé potíže označované jako long covid,“ uvedla vakcinologická společnost.

Od loňského října do letošního června zdravotníci v ČR u dětí zaznamenali 201 případů mutlisystémového zánětlivého onemocnění, označovaného též PIMS-TS, které souvisí s proděláním covidu. Neevidují žádné úmrtí na tyto komplikace. Epidemie má i nepřímé důsledky na děti související s omezením volnočasových aktivit a distanční výukou.

Vakcinace všech dětí ve věku 12 až 17 let, pro které už je očkování proti covidu-19 dostupné, by podle vakcinologů zabránila asi 3000 případům nemoci covid, 90 hospitalizacím, 25 případům hospitalizací na jednotkách intenzivní péče a jednomu až dvěma úmrtím dětí. Podle četnosti výskytu nežádoucích účinků by se v souvislosti s očkování všech dětí v Česku mohlo naopak objevit asi 16 případů zánětu srdečního svalu či membrány kolem srdce. Zaznamenané případy těchto zánětů ve světě byly podle vakcinologů vzácné a vesměs mírné. Prospěch z očkování tak převyšuje rizika těchto nežádoucích účinků.

Video Pediatr: 5 důvodů proč očkovat děti proti covidu. A od jakého věku? - Markéta Volfová, Lukáš Červený

HajkovaVlasta ( 21. července 2021 04:14 )

Kolik zemřelo po vakcíně?

nezmar1 ( 20. července 2021 01:58 )

nezmar1 ( 20. července 2021 01:58 )

Správně! Je to "dobrovolné", ale musíte podepsat, že nebudete uplatňovat žádný postih, protože na sebe berete všechna rizika! A za ty vakcíny neručí NIKDO! Moc by mě zajímalo, proč se Bill Gates tak moc angažoval v propagaci vakcinace všech lidí naší planety!?!? A kdo to všechno do dneška platil a proč? Jehly, stříkačky, skleněné ampule, "vakcína".... A jak to, že už není potřeba udržovat vakcínu při tak nízké teplotě, že se musel použít suchý led a speciální mrazáky? Najednou je to okay to píchat lidem i na benzínkách? Tohle vážně hodně, hodně smrdí!!!

nezmar1 ( 20. července 2021 01:49 )

nezmar1 ( 20. července 2021 01:48 )

Teda oni už opravdu nevědí, jak lidi donutit k tomuto svinstvo! To by měl doktor Mengele radost!!! Je to dobrovolné, ale bez té jejich "vakcíny" budou lidi omezováni, terorizováni a obviňováni z nových mutací, takže v podstatě tato vládní kluka bude popouzet očkované proti neočkovanýcm a kam to povede? Jako za komárů - soused bude udávat souseda, syn otce, bratr bratra... Fuj! Tohle je plánovaná genocida těch, kteří mají a používají své mozky, těch, kteří nejsou stádní a nenechají sebou manipulovat. Kdo za tím vším stojí? Kdo tuhle špinavou propagandu platí? Tohle je snad nejhorší zločin proti lidskosti v historii lidstva!!!! A někteří ovčané jim to sežvýkají i s navijákem. Ani tomu nemůžu uvěřit, že je tohle možné! A ty jejich vylhané články!?!? Jo, možná ty děti zemřely při autohavárii nebo se utopili, ale oni vás budou strašit, že to kovid je zabil. Jo, strach je sfiňa! Tohle je fašismus, teror a genocida!

Zobrazit celou diskusi
Další videa