Čtvrtek 21. září 2023
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 25°C

Účinnost Sputniku V spadla až o půlku. Rusko řeší novou mutaci, nemocnice nestíhají

Autor: tsv - 
19. června 2021
05:00

Moskva nyní čelí rychlému šíření hned několika nových mutací koronaviru, spolu s indickou variantou vyvstává na povrch i zatím nepotvrzená moskevská mutace. Obě jsou mnohem nakažlivější a odolnější než původní wu-chanská varianta, čímž se kolektivní imunita města a efektivita vakcíny Sputnik snížila o 29 až 58 procent. Záchranky převážející těžké případy covidu stojí fronty před nemocnicemi kvůli znatelnému nedostatku lůžek, informoval server DailyMail.

Podle imunologa Vladimira Boliboka se dá nedávný nárůst počtu nově nakažených připsat právě rozšíření nových mutací, kvůli kterým se město, ve kterém 60 % lidí buď prošlo vakcinací, nebo nedávno prodělalo covid, potýká se zásadním nedostatkem lůžek a stále rostoucím počtem těžkých případů nákazy. „Je možné, že moskevská mutace ani nepochází z Moskvy. Pravděpodobně se do města dostala odjinud a začala se tu silně šířit,“ řekl imunolog. Varianta ještě nebyla oficiálně potvrzená Světovou zdravotnickou organizací (WHO), Moskva však zahájila intenzivní vyšetřování mutace.

„Efektivita Sputniku se v laboratorních podmínkách snížila o 29 až 58 procent v porovnání se sérem získaným z wu-chanské mutace,“ sdělil doktor Alexander Gintsburg, ředitel Gamalejova institutu. Sputnik V je však ve městě velmi rozšířený a v očkovacím průkazu ho má zapsaný valná většina vakcinovaných. Datoví analytici varují, že se Rusko nalezlo v plně rozjeté třetí vlně pandemie napříč desítkami regionů.

Za poslední týden zaznamenaly nemocnice na příjmu 70procentní nárůst pacientů. V moskevských zařízeních se léčí více než 12 tisíc lidí s covidem na různých stupních závažnosti. „Co se smrtelnosti týče, jsme už na úrovni loňského maxima,“ řekla náměstkyně starosty Anastasia Rakova.

Ruská metropole ve čtvrtek zaznamenala 6 195 nových případů koronavirové nákazy. Minulou sobotu přibylo 7 704 infikovaných, což je nejvyšší denní přírůstek od 24. prosince. Starosta Sergej Sobjanin již dříve nařídil povinné očkování 60 procent zaměstnanců služeb v rámci snahy o posílení kolísající imunity města.

Video  O Sputnik nestojí ani Putin, ani většina Rusů. Analytik zmínil i podivná čísla nakažených  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

tomshark ( 19. června 2021 23:37 )

No hlavně Pfizer funguje a vy máte vymytou hlavu ruskejma blabolama

tomshark ( 19. června 2021 23:35 )

Popisujete bláboly z Aeronetu a podobných ruských sraček. Co máte za vzdělání?
Tromboembolicke příhody se objevují zejména u NEOCKOVANYCH jedinců v důsledku rozvinutého zanetu na výstelce cév, tedy právě naopak - očkování před tímto jevem chrání. Paní doktorka Peková přišla v důsledku nepodložených tvrzení ( mimo jiné dle ní na podzim , tedy ten minulý, Covid zmizí!?!?) o pověst vědce, vůbec ji nikde neuvadejte, každý odborník se vám vysměje!

frantacizek ( 19. června 2021 16:01 )

zřejmě byli věrni domácí Astře, ta je na tom podobně rezistencí vůči mutacím jako další vektorová vakcína Sputnik..

frantacizek ( 19. června 2021 15:58 )

Orbán by už měl každopádně začít přeočkovávat národ, ze zpráv ze Sovětského svazu o Sputniku a jeho účinnosti vůči mutacím, která se realisticky bude logicky pohybovat někde tam, kde je tomu u Astry, tzn. 21%, Sověti udávají 50%, což je klasická propaganda.. Ne plnit stadiony v Maďarsku po střechu. EU by mu v tom měla být nápomocna a poslat tam Maďarům přednostně Pfizer a Modernu. Andrej nám tady dával za vzor tu jejich Cecilku, ale ta zjevně taky problém nepochopila. Měli by s tím začít, než padnou jejich nemocnice jako se děje v této chvíli v Moskvě. Ten cestovní ruch, který tam díky fotbalu rozjeli, je pro zavlečení mutací ideální. Pak už bude pozdě..

dixid ( 19. června 2021 15:21 )

No ....v Britanii maji paniku v British aerolinkach, protoze jim behem mesice umreli ctyri piloti. Samozrejme "nahodna" umrti a to , ze museli byt vsichni zamestnanci povinne ockovani s tim vubec nema nic spolecneho ! A tak se zacina resit, co kdyz ony "vzacne" krevni srazeniny a zanety srdecniho svalu postihnou pilota treba uprostred letu nad Atlantikem... Jo a ze v Londyne se vypsal tender na vystavbu " docasneho chladiciho skladu na zemrele" nema s masovou vakcinaci experimentalnim materialem vubec zadnou souvislost...Proste "nahla" umrti infarkt, mrtvice...atd... Ale zase neumreli na covid...Tak co...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud