Pondělí 2. srpna 2021
Svátek slaví Gustav, zítra Miluše
Oblačno, déšť 22°C

Evropu děsí nakažlivější delta. V Británii převládla úplně, Německo čeká zhoršení

Autor: čtk/šamol - 
18. června 2021
12:03

Není otázka zda, ale kdy se koronavirová mutace delta stane v Německu dominantní. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý ministr zdravotnictví Jens Spahn, který zároveň Němce nabádal k dodržování povinného nošení roušek. V Británii již delta převládla, a Německo proto Spojené království považuje za oblast s výskytem mutací, což prakticky zastavilo cestování mezi oběma zeměmi.

„Stále ještě můžeme mít pěkné léto, ale musíme zůstat opatrní,“ řekl Spahn. Ještě před pár dny uvedl, že by souhlasil s postupným odkládáním roušek, nyní ale obyvatele vyzval, aby si dýchací cesty nadále zakrývali všude tam, kde je to povinné. S klesajícím počtem infekcí přitom řada spolkových zemí začala s rozvolňováním pravidel pro roušky a také na obyvatelstvu je patrné, že na tuto povinnost již lidé nedbají tolik jako na vrcholu pandemie nemoci covid-19.

Německo nyní vykazuje v sedmidenním průměru 10,3 nového případu na 100 000 obyvatel a řada okresů je v týdenních statistikách bez jediné odhalené infekce. Šéf Institutu Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler dnes řekl, že podíl mutace delta, která se poprvé objevila v Indii, je v Německu sice nízký, konkrétně šest procent, ale rychle se zvyšuje, zatímco v Británii je to devadesát procent.

„Otázka není, zda se delta stane dominantní mutací, ale kdy se to stane,“ řekl Spahn. Podle Wielera je nyní nezbytné co nejvíce snížit počty případů, aby se Německo nízkými sedmidenními průměry a vysokou mírou proočkovanosti připravilo na podzim. „Pandemie neskončila,“ dodal.

V 83milionovém Německu k dnešnímu dni dostalo nejméně jednu dávku proticovidové vakcíny 41,6 milionu lidí, tedy těsně více než polovina populace. Plně naočkovaných je zhruba 30 procent obyvatel. Spahn poznamenal, že do několika týdnů se s očkováním dostane na každého zájemce a že problémy Curevacu, výrobce zatím neschválené vakcíny, nebudou mít žádné dopady na imunizační plány. Vakcína Curevacu se ukázala jako nedostatečně účinná.

Německo otevřelo registraci k očkování pro všechny 7. června. Vakcín ale stále není dostatek, proto mnozí lidí musí na termín čekat. V Berlíně je aktuálně možné objednat se na konec července.

Video „Neviditelný závod o čas," Maďar o nebezpečí nakažlivějších mutací. Třetí dávka vakcín už za rok - Pavlína Horáková, Lukáš Červený

Covid_19 ( 19. června 2021 12:18 )

Česko je v klidu, 50% populace promořeno ( u nás v rodině 75%), zbytek je naočkovaný. V republice bude brzy počet přirozeně imunizovaných a naočkovaných víc než 100%, zase budeme nejlepší na světě, ale poprvé to bude výhodné první místo

pindokuk ( 19. června 2021 10:21 )

VÝROBCI SE VZDALI ZODPOVĚDNOSTI !!

a nechali si na to podepsat papír, indemnitu!
Kdo tedy zodpovídá za bezpečnost a případné škody způsobené vakcínami? Výrobci vakcín to nejsou, ti totiž mají v USA i v Evropské unii podepsané výjimky z právní zodpovědnosti za škody způsobené jejich vakcínami, jedná se o tzv. indemnity, tedy dokumenty o nežalovatelnosti. Indemnita znamená, že když vám vakcína způsobí zdravotní újmu, nemůžete výrobce vakcíny žalovat, ani po něm požadovat náhradu.


Ale když se nechcete nechat naočkovat, začnou na vás křičet, že nejste zodpovědný! Robert Fico a Jaromír Jágr oznámili, že se nenechají očkovat! A už se na ně řve, že nejsou zodpovědní! Mezi vakcínami jsou placeba, zbytek jsou experimentální látky!

pindokuk ( 19. června 2021 09:14 )

FAUCI,HLAVNÍ LOUTKA BILLA GATESE V BÍLÉM DOMĚ// Když se totiž pachatelé Operace Covid-19 rozhodli používat PCR test k falešnému diagnostikování falešně označeného nového koronaviru SARS-Cov-2, věděli, že se musí rychle zbavit největšího světového odpůrce používání PCR testu k diagnostickým účelům, což byl právě jeho geniální vynálezce,DOKTOR KARY MULIS !!

Vraždu provedli 7. srpna 2019, jen pár měsíců před biologickým útokem ve Wuhanu, který byl proveden mezi 18. a 27. říjnem 2019.


Je nevyvratitelný fakt, že dr. Fauci prohlásil, že práce na biologických zbraních nemá být dále prováděna v USA. Proto tajný projekt „získání nových funkcí viru“ ve vysoce zabezpečené biolaboratoři umístěné v Ústavu virologie ve Wuhanu. //financován Faucim potažmo Gatesem.//

pindokuk ( 19. června 2021 09:09 )

Celý svět v rozvratu!
Kdy za to půjde před mezinárodní tribunál Fauci,Gates ,Soros a další aktéři?
Přece celý svět dávno ví o Faucim nařízeném přeložení výzkumu biologických zbraní z Fort Detrick do Wuhanu a následném grantu cca 5 milionů dolarů z US do Wuhanu.

A kde to skončí? poslední dobrota pro fajnšmekry se jmenuje Omega.A čeští blbové se opalují v Chorvatsku aby byli v mražácích fešáci.

Zdenek ( 19. června 2021 06:31 )

jooooo jinak i v Cesku l z e m e ..... data nesedi ...... V Česku zabíjel nejen covid. Příčiny úmrtí v nejtragičtějším čtvrtletí zatím nejsou známé ??!!?? .... V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46 437 lidí.!!! Jde o n e j t r a g i č t ě j š í !! čtvrtletí od vzniku samostatné ČR. !!! Meziročně bylo úmrtí o 54 % více. Velký podíl na smutném rekordu má onemocnění covid-19, u celé řady úmrtí ale není známa příčina.

!!! Značná část úmrtí v loňském roce byla zřejmě způsobena přímo nemocí covid-19, u řady z nich ale příčina nadále není známa. no znama je - L Z E M E si sami do oci - zraslujeme data

Zobrazit celou diskusi
Další videa