Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno 19°C

„Andreji, teď mám vysoké protilátky.“ Babiš pobízel Jágra k očkování, u legendy hokeje narazil

Aktualizováno -
12. června 2021
11:40
Autor: ČTK, kal - 
11. června 2021
12:01

Legendární hokejista Jaromír Jágr odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO), aby se nechal naočkovat proti covidu-19 a pomohl tak přitáhnout k očkování i další lidi. Server Seznam Zprávy napsal, že premiérovu žádost Jágr odmítl s argumentem, že on sám se nyní očkovat nehodlá, protože má dostatek protilátek. Množství protilátek na koronavirus by ale při rozhodování o podání vakcíny nemělo hrát roli, upozorňují odborníci. Zástupci ministerstva ani vakcinologové nedoporučují zkoumání protilátek v souvislosti s očkováním. Babiš pro Blesk Zprávy uvedl, že po Jágrovi přímo nechtěl, aby byl tváří očkovací kampane. A přiznal, že ho přístup sportovce mrzí, podle premiéra je nicméně možné, že se Jágr v budoucnu naočkovat přeci jen nechá.

„My jsme se o tom s panem premiérem bavili, že mu pan Jágr odmítl dělat figuranta na propagaci vakcinace z toho důvodu, že má protilátky,“ řekla Seznam Zprávám náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Vašáková. Jágr ale podle ní vycházel z chybného předpokladu. Odborníci tvrdí, že chybí jasná hranice dostatečného množství protilátek, navíc nikdo neví, jak rychle mu budou protilátky ubývat.

Devětačtyřicetiletý Jágr na doplňucjí dotazy Seznam Zpráv zatím nereagoval. Podrobně se pro Blesk Zprávy naopak vyjádřil Babiš: „Nikdo Jardu nežádal, aby byl tváří kampaně, ale já jsem ho žádal, aby šel příkladem a nechal se očkovat veřejně. Na to mi napsal, že má vysoké protilátky.“

„O této věci jsem informoval experty, kteří dostali za úkol to veřenosti vysvětlit a podle profesorky Vašákové protilátky nebrání tomu, aby se tyto lidé nechali očkovat,“ dodal Babiš. Připustil, že ho Jágrův případ i to, co se v médiích pak kolem celé věci odehrálo, mrzí.

Server připomněl, že Babiš si spolupráci s Jágrem, který je majitelem a stále aktivním hráčem hokejového Kladna, vyzkoušel několikrát, naposledy v kampani ANO před krajskými volbami.

Cílem národní kampaně postavené na sloganu Udělejme tečku za koronavirem je, aby se k očkování přihlásilo alespoň 70 procent dospělé populace. Kampaň začala v dubnu, pro stát ji vytvořila iniciativa Cesta ven. Tento měsíc, s otevřením možnosti očkování i pro mladší věkové skupiny, se do kampaně zapojili influenceři a rozšířila se na sociální sítě. V kampani se mají angažovat také zájmové spolky, jako jsou Orel, Junák či myslivecká jednota, nebo organizace zastupující národnosti a náboženské komunity.

S ústupem epidemie a menším strachem lidí z nákazy covidem se agitace podle autorů zaměří více na výhody vakcinace, tedy na to, že očkovaní lidé nemusí pravidelně podstupovat testy a je pro ně výrazně jednodušší například cestovat.

Video Sportovci na sítích: Jágr slavil narozeniny, Vémola měl sexy Valentýn 

lucie13 ( 12. června 2021 16:53 )

Vyklepaní důchodci strachem jdou dobrovolně…

lucie13 ( 12. června 2021 16:51 )

lucie13 ( 12. června 2021 14:16 )

Spíš jde o to, že by se v případě reklamy s Jágrem mohli nechat jeho fanouškové očkovat. Jsem ráda, že se k tomu pan Jágr nenechal zmanipulovat.
Stačí, že našim dětem tlačí nesmysly do hlavy youtubeři.

gaysknirem ( 12. června 2021 14:11 )

Když neprošlo duc***, tak tedy nahrazuji "psychicky".

gaysknirem ( 12. června 2021 14:09 )

záleží z jakého pohledu. Hodně lidí je pro vakcinaci a vidí v tom jedinou šanci jak přežít. Jestli má někdo nepříznivou reakci na očkování, tak možná nebyl v dobré fyzické formě. Ta je u každého člověka pohyblivá a v měsíci jsou opakující se dny, kdy jsme na tom lépe nebo hůře fyzicky, jindy duc*** , nebo intelektuálně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa