Čtvrtek 5. října 2023
Svátek slaví Eliška, zítra Hanuš
Oblačno 18°C

Mladí muži v ohrožení? Infekce srdečního svalu souvisí s očkováním, naznačila studie

Autor: ČTK, for - 
2. června 2021
08:15

Několik případů infekce srdečního svalu, které se objevily v Izraeli především u mladších mužů, pravděpodobně souvisí s očkováním vakcínou od firem Pfizer a BioNTech. Oznámilo to izraelské ministerstvo zdravotnictví, které si kvůli výskytu myokarditidy nechalo vypracovat odbornou studii, napsala dnes agentura Reuters.

V Izraeli bylo mezi pěti miliony očkovaných od loňského prosince do letošního května hlášeno 275 případů myokarditidy. Podle tamního zdravotnického resortu to vyplývá ze zjištění studie, na které se podílely tři odborné týmy. Většina pacientů se zánětem nestrávila v nemocnici více než čtyři dny, lékaři 95 procent všech případů vyhodnotili jako mírných.

Studie zjistila „pravděpodobnou souvislost mezi druhou dávkou vakcíny (Pfizer/BioNTech) a projevem myokarditidy u mužů ve věku 16 až 30 let,“ uvedlo ministerstvo. Nejčastěji se infekce projevila u mužů ve věkové skupině 16 až 19 let.

Společnost Pfizer uvedla, že o zjištění izraelských odborníků ví, ale příčinná souvislost s podáním její vakcíny nebyla stanovena. U očkovaných navíc firma nezaznamenala míru myokarditidy vyšší, než je v populaci běžné. Veškeré ohlášené případy však podrobně zkoumá a kvůli jejich posouzení se pravidelně schází s izraelskými úřady, sdělila společnost.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví prohlášení, které podle Reuters nezmiňuje žádná doporučení, zveřejnilo před očekávaným rozhodnutím, zda začít s vakcinací dětí od 12 do 15 let.

Izrael vede světově nejúspěšnější vakcinační kampaň, připomíná Reuters; očkování má za sebou více než 55 procent Izraelců. Ve zhruba devítimilionové zemi denně přibývá několik desítek případů koronavirové infekce, aktivních případů nákazy je k dnešnímu dni 340.

Jiri Pjatkan ( 2. června 2021 20:54 )

275 vs 5Mega??? Bouře ve sklenici vody..

zada ( 2. června 2021 12:28 )

Který zápaďácký "mengele" tenhle "sajrajt" vymyslel a kdo to vůbec dal do oběhu a kdo si na to dělá doktorát. Kdo vůbec dovolil udělat v celém světě zt lidí pokusná morčata!!! To by snad už chtělo "norimberský" proces....těch kdo to přivedli k životu

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud