Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Oblačno, bouřka 27°C

Supersleva na koncert pro očkované: Lidi bez vakcíny měli vstupné dražší o 20 tisíc

Autor: mav - 
31. května 2021
11:30

Zákony státu Florida zakazují diskriminaci neočkovaných - podniky nesmějí podmiňovat vstup zákazníků potvrzením o vakcíně. Pořadatel koncertů Paul Williams tedy vymyslel jinou metodu: předražil vstupné a očkovaným dává slevu.

„Nikomu vstup neupírám, jen poskytuji slevu,“ řekl deníku Washington Post. Konkrétně lístek na vystoupení kapely Teenage Bottlerocket ve floridském St. Petersburgu prodává standardně za 999 dolarů a 99 centů; očkovaní ho však dostanou za 18 dolarů (skoro 21 tisíc Kč, respektive 376). Musejí se při vstupu prokázat dokladem totožnosti a potvrzením o vakcíně; jinak je nutné doplatit zbývajících 981,99 dolaru. „Pokud někdo chce přijít neočkovaný, odstraší množství jiných diváků, musí proto uhradit rozdíl,“ vysvětluje pořadatel na svém webu.

„Vyšší ceny pro osoby, které nedodají potvrzení o očkování, nespravedlivě diskriminuje lidi, kteří mají podle floridských zákonů svá práva,“ reagovala mluvčí guvernéra Christina Pushawová pro Washington Post. Možná jeho nápad neporušuje samotnou literu zákonů, ducha však rozhodně ano.

„Nevěděl jsem, že moje starost o zdraví společnosti ze mě udělá Hitlera,“ říká teď Williams, jemuž chodí spousty výhrůžek a obviňování třeba z holokaustu; mobil mu hltí nevyžádané robotické hovory.

„Je zřejmé, že covid a hudba budou muset nějakou chvíli určitým způsobem koexistovat,“ konstatuje pro Washington Post baskytarista kapely Miguel Chen. Kapela podle něj nevystupovala od loňského března, museli zrušit i světové turné. Tak teď doufali, že pořadatelé najdou nějaké kreativní způsoby, jak koncerty organizovat.

Jiné koncerty se konají venku či s omezenou kapacitou diváků. Předražení pro neočkované je novinka. „Napřed jsme mysleli, že to je vtip,“ dodává Chen s tím, že všichni členové kapely se nechali naočkovat, sotva to šlo. „Pokud Paul věří, že toto je nejbezpečnější způsob, jak pořádat koncert, tak za ním stojíme,“ shodli se tedy muzikanti.

Teď dostávají výhrůžky podobné jako Williams: „váš poslední koncert!“; „fanoušci vás zabijou!“. „Nikdy bych nevěřil, že budu terčem výhrůžek za to, že chci hrát muziku a šířit radost,“ stýská si basák.

Tlak ale neodradil ani kapelu, ani pořadatele. Výhrůžky předali policii, koncert se takřka vyprodal. Z nezlevněných lístků se neprodal jediný.

Video Tisková konference k mimořádnému rozvolnění v Česku. (28. 5. 2021) - ČTK/Blesk

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa