Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Bonusy pro očkované a uzdravené: Německo o víkendu spustí revoluční model rozvolnění

Aktualizováno -
6. května 2021
13:21
Autor: ČTK - 
4. května 2021
14:19

Německý parlament dnes vyslovil souhlas s rozvolněním epidemických opatření pro lidi plně očkované proti nemoci covid-19 a pro uzdravené. Pokud v pátek návrh schválí také Spolková rada, která zastupuje přímo německé spolkové země, nebudou vyléčení a uzdravení od víkendu potřebovat testy a nebude se jich týkat ani karanténa. Nadále ale budou muset nosit roušky.

K rozvolnění mezitím nezávisle na spolkové vládě přikročila řada spolkových zemí.

„Je to významný krok k návratu do normálu,“ řekla Lambrechtová. Návrh předpokládá, že plně očkovaní a uzdravení již nebudou potřebovat negativní testy, pokud budou chtít využít služby, kde jsou rozbory vyžadovány. To se týká obchodů neprodávajících zboží denní potřeby nebo kadeřnictví. Očkovaných a uzdravených se rovněž nebudou týkat omezení nočního vycházení nebo limity pro počet účastníků soukromých setkání. Pro osoby považované za imunní bude ale nadále platit povinnost nosit respirátory.

Výhody budou mít očkovaní, kteří byli plně imunizováni vakcínou schválenou v EU. To v případě látek od společností Pfizer/BioNTech, AstraZeneca a Moderna znamená dvě dávky a v případě preparátu od firmy Johnson & Johnson jednu dávku. Od závěrečné dávky přitom musí uplynout nejméně dva týdny. Uzdravení se budou vykazovat pozitivním výsledkem PCR testu, což osvědčí, že byli nakažení. Tento pozitivní test musí být starý nejméně 28 dní a nejdéle půl roku.

Video  Arenberger v Epicentru: O rozvolnění v Česku i očkování. Kdy odložíme respirátory?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

zada ( 6. května 2021 17:33 )

nanočástice které jsou ve vakcíně nejsou přirozenou přírodní látkou v těle....

zada ( 6. května 2021 17:32 )

zada ( 6. května 2021 17:31 )

jo, ale až přiveze Sputnik))

Matos7 ( 4. května 2021 18:32 )

VIVAT BABIŠ

Matos7 ( 4. května 2021 18:31 )

BABIŠ NA HRAD

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa