Neděle 16. května 2021
Svátek slaví Přemysl, zítra Aneta
Oblačno, déšť 16°C

„Máte zadání od Babiše.“ Exnáměstek Černý dal definitivně vale ministerstvu zdravotnictví

Autor: ČTK - 
17. dubna 2021
11:15

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý skončil také jako předseda koronavirové klinické skupiny ministerstva zdravotnictví a šéf Národního dispečinku lůžkové péče. Důvodem je podle něj tlak ze strany premiéra Andreje Babiše (ANO). Napsal to web Deníku N. Babiš ani ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) podle deníku na dotazy nereagovali.

Černý jako náměstek na ministerstvu zdravotnictví skončil minulý týden poté, co se vedení úřadu ujal Arenberger, který ve funkci ministra zdravotnictví vystřídal Jana Blatného (za ANO). „V souvislosti s odchodem z funkce politického náměstka ukončil postupně veškeré aktivity na ministerstvu zdravotnictví,“ uvedla pro deník mluvčí ministerstva Jana Schillerová. Klinická skupina patří mezi expertní uskupení, která ministerstvu radí s postupem proti koronaviru. Národní dispečink lůžkové péče pomáhá nemocnicím třeba i přesunem pacientů se zvládáním epidemie.

Informaci potvrdil také Černý, situaci v pátek řešil s Arenbergerem. Podle e-mailu, který Černý poskytl Deníku N, se mu Arenberger snažil nabídnout jinou pozici a vysvětloval mu, proč nemůže nadále v práci pro ministerstvo pokračovat. „Máte-li jasné zadání od premiéra Babiše, že si nepřeje, abych dále vedl Klinickou skupinu COVID MZ, pak vámi navrhované hledání jiného formátu pro mé působení v daném tělese bych považoval pro oba z nás za nedůstojné,“ napsal Černý v e-mailu Arenbergerovi. Končí také v čele Národního dispečinku lůžkové péče.

Babiš kritizoval Černého delší dobu, vadil mu především jeho vlažný postoj k experimentálním protilátkovým preparátům proti nemoci covid-19 od firem Regeneron a Eli Lilly. Babiš jejich používání naopak podporuje, Arenberger označil jejich větší dostupnost při nástupu do funkce za jednu ze svých priorit. Babiš také Černému vyčítal, že „deklaroval promořování“ koronavirem.

Video Arenberger řekl, podle čeho se bude rozvolňovat. A novinky u Sputniku? - ČTK

Covid_19 ( 17. dubna 2021 19:01 )

Vojtěch ho povýšil na ředitele nemocnice, tak teď musí dělat špinavou práci a ohnout hřbet

istyl ( 17. dubna 2021 17:25 )

Obavam se, ze novy ministr je jeste horsi, nez ti pred nim..obavam se ze i to reditelovani v nemocnici za mnoho nestalo...ze by kvalifikacni kriteria byla clenstvi k KSC a eStebe?

Covid_19 ( 17. dubna 2021 12:24 )

zázračné léky se válí nevyužité v nemocnicích, hlavně byly drahé. To je Kocourkov, na testování žáků PCR testy po celých třídách nejsou peníze, ale na drahé zbytečné léky prachy jsou. To nejsou hospodáři, to je banda nemehel, co neumí počítat

Zobrazit celou diskusi
Další videa