Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

20 tisíc korun na hlavu. Hamáček požádá vládu o odměnu policistům a hasičům za boj s covidem

Autor: ČTK - 
8. dubna 2021
13:44

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) bude po vládě žádat, aby ze státního rozpočtu uvolnila zhruba 770 milionů korun na mimořádné odměny pro hasiče a policisty za boj s pandemií. Příslušníci bezpečnostních sborů by měli dostat 20 000 korun na osobu, řekl ve čtvrtek ministr po jednání s odbory. Ministerstvo vnitra také od počátku června začne vyplácet policistům, kteří nemají zajištěno stravování na pracovišti, 39 korun denně na jídlo.

„Já jsem přesvědčen, že policisté, hasiči, ale i další - celníci, vojáci, kteří byli nasazeni v boji proti pandemii, si zaslouží odměnu, stejně jako jsme odměnili zdravotníky, pracovníky hygienických stanic a sociální pracovníky,“ prohlásil Hamáček.

Peníze by podle něj měli dostat ti, kteří byli opravdu nasazeni v terénu, nikoli nadřízení. Odměna by se proto měla týkat jen příslušníků prvních až osmých platových tříd. Odměnit tak chce ministr za svůj resort zhruba 28 000 lidí, bude však jednat s dalšími ministerstvy o odměnách pro celníky či vojáky.

Video Hamáček o zásazích policie proti lidem bez roušek a respirátorů: Plně za policisty stojím. - Blesk Zprávy / ČTK, reprofoto Facebook

S odbory se Hamáček dohodl, že po 11 letech uvolní peníze na stravování policistů. „Jsou to stejné peníze, které jsou vypláceny v rámci resortu vnitra úředníkům jako ta základní částka,“ uvedl ministr. Rozhodnutí se týká 43 000 příslušníků. Vnitro má podle něj peníze na jídlo pro policisty v rozpočtu - do konce roku jde o 215 milionů korun. Podle Zdeňka Drexlera z Unie bezpečnostních sborů je však nyní potřeba zajistit, aby policisté příspěvky dostávali i v příštích letech a aby se do budoucna částka i zvýšila.

Video Hamáček po krizovém štábu: Policisté na náplavku, odměny 20 tisíc a „běžný“ velikonoční víkend - ČTK

dostojevskij ( 9. dubna 2021 14:02 )

Dej to Hamajdo ze svého!!!! Máš dost, tak se poděl.

Jirik-ta ( 8. dubna 2021 15:45 )

z cizího krev neteče

sasa je jednicka ( 8. dubna 2021 15:22 )

své FÍZLY kterým díky 7x NESMYSNĚ PRODLUŽOVANÉM NOUZOVÉM STAVU si usnadnil jejich zaměstnání jelikož ZÁKAZY VYCHÁZENÍ to ZAPLAŤ NE s FINANCÍ VEŘEJNÝCH tedy výběrem UZAMKNUTÉHO DOMA DAŇOVÉHO POPLATNÍKA - ale případným PRODEJEM Tvého vlastního majetku !!!

Proti odměnám HASIČŮ - NEMÁM ABSOLUTLY NIC - jelikož Ti na rozdíl od RESORTU České FÍZLÁRNY posíleny Armádou ČR ? nastoupili do LÉČEBEN či LDNek kde opravdu BOJOVALI po boku staroušků s COVIDEM 19, kdežto VY pouze z HLOUPOSTÍ a VLASTNÍ STUPIDITOU ! ode mě jako daňového poplatníka NEDOSTANEŠ ani Haléř, ale naopak na svou sebestřednou osobu - obdržíš ve velmi krátkém čase ŽALOBU !

sasa je jednicka ( 8. dubna 2021 15:15 )

HHHHAMÁČKU - pokud TY navrhuješ FÍZLŮM za LIDUPRÁZDNÉ ULICE po 21. hodině a ZAVŘENY HOSPODY a BARY kdy Tvůj Resort kromě ZAŠLAPÁVÁNÍ ÚSTAVY a ZAKLEKNUTÍ na OBČANY či rozsev STRACHU a POKUT za ROUŠKY či OKRES navrhuješ 20. litrů tedy 20 tisíc Kč na hlavu ?

Navrhuji Národu naopak za Tvou hlavu po Volbách 2021 či zítřejším Sjezdu SOCANŮ a volbě předsedy --- VEŘEJNOU PETICI v hromadné ŽALOBĚ na Tvou osobu za ZNEUŽITÍ PRAVOMOCÍ Veř. činitele a nejen to !
Tvé NEKONEČNÉ EXCESY jsou toho důkazem !

Zobrazit celou diskusi
Další videa