Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Oblačno, déšť 12°C

Svaz odmítá start testování ve firmách 2x týdně uspěchat, podle potravinářů je zbytečné

Autor: ČTK - 
15. března 2021
14:50

Dosavadní průběh testování ve firmách by se měl podle Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) nejprve vyhodnotit, než se rozhodne o povinných testech dvakrát týdně. Svaz o tom chce jednat, momentálně považuje za zbytečné ukládat podnikům další povinnosti. Novinářům to na tiskové konferenci řekl viceprezident SP ČR Jan Rafaj. Zástupci Potravinářské komory ČR pak dnes ČTK sdělili, že komora proti testování dvakrát týdně ostře protestuje, je podle nich zbytečné.

Vláda by podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měla na dnešním zasedání probrat zvýšení frekvence testování. Zatím je závazné jednou za sedm dní. Testování má ale podle Havlíčka význam zejména tehdy, když se dělá pravidelněji, řekl v neděli v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi Prima.

„Zvládli jsme tu jednu velkou masivní akci s vyplazeným jazykem a velmi těžce. Vyhodnocujeme čísla. Budeme mít tento týden další čísla,“ uvedl Rafaj. Nejprve by se mělo podle něj ukázat, jak testování ve firmách pomáhá v současné epidemické situaci, a teprve poté by se případně měl dosavadní systém měnit.

Vzhledem k minimálním záchytům, které se pohybují na hranici 0,5 procenta, je častější testování neodůvodnitelné,“ komentovala návrh vlády prezidentka potravinářů Dana Večeřová. Navíc dvojnásobek testů podle ní na trhu není. „Již nyní 30 procent oslovených firem uvedlo, že mají problém se zajištěním testovacích sad do vládou určeného termínu. Navíc dalším testováním znovu stoupnou již nemalé náklady na nákup testovacích sad, organizaci a administrativní zajištění testování všech zaměstnanců,“ dodala komora.

O podmínkách testování ale chce SP ČR podle Rafaje dále jednat. Zejména ve velkých firmách, kde funguje provoz v několika směnách, by byla třeba větší flexibilita v samotestování doma. Podle Rafaje to ministerstvo zdravotnictví nechce umožnit, aby lidé nemohli v testech podvádět.

Podniky nad 250 zaměstnanců začaly s testováním 3. března a musely první cyklus dokončit do pátku. Podíl pozitivních záchytů v nich podle průzkumu SP ČR činil 0,75 procenta. Střední firmy s 50 až 249 pracovníky spustily plošné testování 5. března, dnes ho musejí uzavřít. Pozitivních případů bylo u těchto podniků podle SP ČR 1,24 procenta. Vláda podle Havlíčka uvažuje o zavedení povinného testování také u firem do 50 zaměstnanců.

Úřady a další veřejné instituce s více než 50 pracovníky začaly testovat 10. března, první kolo mají dokončit do středy.

Video Blatný o testování: Firmy mají testovat své zaměstnance, ne je posílat, aby zabírali místa veřejnosti - Blesk Zprávy / ČTK

Omasta ( 15. března 2021 20:03 )

To mají kvůli vám umírat lidé v nemocnicích?

Milan Šmid ( 15. března 2021 19:51 )

13. Šance přivést si C19 domů s botami je jako být zasažen bleskem dvakrát denně. Proti virům pracuji už 20 let - kapénková infekce se tak nešíří!

14. Nemůžeš být chráněn před virem tím, že konzumujete jablečný ocet, šťávu z cukrové třtiny a zázvor! Ale podpoříte tím výrazně imunitní systém. Zejména tím zázvorem - v kombinaci se skořicí.

15. Dlouhodobé nošení roušky narušuje vaše dýchání a hladinu kyslíku. Noste to jen v davu. Ale zato - pokud jsme v davu - nosme roušku důsledně.

16. Nosit mikrotenové rukavice je také špatný nápad; virus se může hromadit na rukavici, ale i uvnitř rukavice - zejména ve vlhkém prostředí zpocené ruky - a snadno se přenášet, pokud se pak dotknete tváře

17. Lepší je pravidelně si umýt ruce. Imunita je velmi oslabena v nečistém prostředí.

18. I když jíte jídlo stimulující imunitní systém, pravidelně choďte do parku, k vodě a zejména do lesa. Borový les je ideální prostředí pro dýchání.

19. Přirozená imunita se u nás lidí po generace zvyšuje rozumnou VÝSTAVOU (EXPOZICÍ) PATOGENOVÝM ČINITELŮM, nikoli seděním doma a konzumací smažených, kořeněných, nebo sladkých jídel a slazených nealkoholických nápojů.

20. Nepromokněte a neprochladněte.

21. A k tomu alkoholu - ten nemají viry vůbec rády ...... malá stopička tvrdého alkoholu (just a wee drum) rozhodně neuškodí - ba naopak Buďte chytří a buďte informovaní - ale berte main-streamové informace s rezervou ! Používejte svůj rozum, nepodléhejte marketingové propagandě, používejte mozek - proto vám ho Stvořitel taky dal. Žijte normálně život - rozumně a naplno. Buďte laskaví - k jiným, ale i k sobě, uklidněte se a buďte v bezpečí.

Das Bild wurde vom Absender entfernt.

Bez virů. www.avg.com

Přílohy

image001.jpg – Obrázek, 350 B

Omasta ( 15. března 2021 19:41 )

Páni poslanci by měli přimět Blatného, aby přestal sabotovat nemocnice. Zaveďte povinnost zajít s covidem k praktickému lékaři a poprosit o žádanku do nemocnice! Slušný praktický lékař pacienta nejprve vyšetří než mu žádanku dá.

Tím by poklesly počty hospitalizovaných na třetinu a Babiš by se mohl začít vzekat, že není potřeba testování, nošení respirátorů ani nucené vakcinování zdravých osob.

Omasta ( 15. března 2021 19:40 )

Testování zbytečné není. Pan Babiš si potřebuje vydělat. Nutné to je.

Milan Šmid ( 15. března 2021 19:40 )

JANBLAT­NY13­.3.20­21Re­dakce4­9Kate­gori­e: Exklusivně pro PP, Společnost
JE TO ZLOČIN!

Sdílejte článek:
Face­book­Twit­terWhat­sAppE­mail­Reddit­SMSVKV­iber­Gmail
VOJTĚCH MACHÁLEK

Ministr Blatný trvá na nošení roušek i na prázdné ulici. A ne jako lékař, ale jako ministr. Netušil jsem, že lékař usedající do této nejvyšší zdravotnické funkce, přestává být najednou lékařem, nebo přestává jako lékař uvažovat a jednat.

Během studií se určitě potkal s naukou o důležitosti dýchání čerstvého vzduchu, o tom co potřebuje lidské tělo, aby správně fungovalo. Určitě ví, že člověk denně provede cca 17000-30000 vdechů a výdechů a že se ne nadarmo dýchání říká” dech života”. Určitě jej neučili, že nejzdravější pro lidské plíce je sedění doma se zavřenými okny, čili to, k čemu jsou dnes děti odsouzeny téměř celý školní rok. A v případě, že jim bylo povoleno do školy zajít, tak trávily denně třetinu dne s rouškou na ústech.

Každý člověk, který je v zaměstnání či ve škole nucen trávit třetinu dne s hadrem na obličeji, tak přibližně 6000x denně vdechuje nazpět vše, čeho se plíce potřebují, v rámci čistění piícních sklípků nutně zbavit. 6000×365 dní v roce.To je 2 miliony a 195000 zpětných vdechů plicního balastu! A když se někdo odváží nadechnout čerstvého vzduchu na prázdné ulici, tak je přepaden a zlikvidován policejním gestapem jako těžký zločinec!! Není to předně naopak, že zakazovat lidem se normálně nadechnout je zločin? Navíc to brutální přepadení ženy 3 mladými a silnými chlapy, vypadalo jako pokus o hromadné znásilnění. Má určitě právo to tak vnímat. A to poslední přepadení v UH. Hradišti doufám dojde odplaty. Odehrálo se to v oblasti, kde bývalo zvykem si takové věci vyřizovat ručně. Pan poslanec Feri si určitě dobře vzpomíná na svůj příběh v Boršicích. Má tam i pamětní desku.

Vraťme se ke zdravému a normálnímu dýchání. Možná se naivně domnívám, že se Blatný někdy setkal s vyjádřením nositele Nobelovy ceny Prof. Dr. Otto H.WARBURGA. Ale měl by!

„ Odeberete li zdrav

Zobrazit celou diskusi
Další videa