Čtvrtek 22. duben 2021
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno, déšť 11°C

Babiš letí do Izraele řešit očkování. Bere s sebou experty, Blatný zůstane doma

Autor: ČTK, vei - 
8. března 2021
20:10

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne poletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde bude jednat o očkování proti covidu-19. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) s předsedou vlády opět nepoletí, na tiskové konferenci po jednání kabinetu dnes řekl, že nevyjádřil zájem se cesty zúčastnit. Podle webu Lidovky.cz by součástí delegace, stejně jako v případě únorových cest do Maďarska a Srbska, měli být například hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Petr Smejkal nebo přednostka Pneumologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Thomayerovy nemocnice Martina Vašáková.

„Tam já opravdu nejedu, ale není to proto, že by si mě tam někdo nepřál. Prostě mám v tomto týdnu jinou práci. A tohle je něco, o čem jsme s panem premiérem nehovořili. Nevyjádřil jsem svůj zájem se cesty účastnit a nevidím to jako nějaký problém,“ řekl Blatný.

Jedním z cílů cesty by podle serveru Lidovky.cz měla být možnost spolupráce v klinickém výzkumu a testování experimentálních léků na covid-19. Slavnostně by měl Babiš podle informací webu též otevřít úřadovnu českého velvyslanectví v Tel Avivu v Jeruzalémě. Byla zřízena k 1. březnu, v plném provozu by podle dřívějšího vyjádření ministerstva zahraničí pro ČTK měla fungovat zhruba od přelomu dubna a května.

Izrael ve čtvrtek navštívili rakouský kancléř Sebastian Kurz a dánská premiérka Mette Frederiksenová. Po jednání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem země deklarovaly založení společného fondu, ze kterého budou financovat výzkum a vývoj vakcín proti covidu-19. Zváží také investici do jejich výroben. Podle Babiše je fond otevřen i dalším zemím, česká delegace se bude zajímat o podrobnosti.

Covid_19 ( 9. března 2021 21:41 )

služebně můžete i vy letět kam vás firma pošle, Babiš řídí stát jako firmu, tak si nařídí výlet do Izraele, doma se mu nedaří očkování, tak letí raději jinam, potom neúspěchy v očkování hodí na jiné

krapotkin ( 9. března 2021 11:47 )

Zatímco Čech nesmí bez povolení z okresu do jiného okresu, přivandrovalec si letí do Izraele.

f7g7s ( 9. března 2021 06:59 )

😂🤣😅

f7g7s ( 9. března 2021 06:59 )

Předem tuším, že si trestně stíhaný premiér doveze z cesty “cenné zkušenosti” a spoustu PR fotek!☝️🤣 K ničemu jinému (v době telefonů a videokonferencí) toto drahé divadlo není. 🖕

karlos ( 9. března 2021 05:17 )

Ty si nevidíš ani na špičku nosu, kokůtku

Zobrazit celou diskusi
Další videa