Úterý 20. duben 2021
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 14°C

Delegace z ODS na Hradě: Zeman podepíše pandemický zákon urychleně, říká Fiala

Autor: ČTK - 
24. února 2021
16:33

Prezident Miloš Zeman je připraven urychleně podepsat pandemický zákon. Řekl to dnes zástupcům ODS při jednání na Pražském hradě. Podle předsedy ODS Petra Fialy jsou občanští demokraté připraveni v pátek pandemický zákon s drobnými senátními změnami schválit.

„Považuji za přirozené, že představitelé nejsilnější opoziční strany mluví s prezidentem, jsem rád, že k setkání došlo,“ řekl šéf ODS Petr Fiala po schůzce s Milošem Zemanem na Hradě. Tématem setkání podle něj byla politická situace i zvládání pandemie a s tím související kroky.

Zeman představitelům ODS sdělil, že je připraven velmi rychle podepsat pandemický zákon.

„Je to důležité ujištění, že když to v Poslanecké sněmovně a Senátu rychle zvládneme, že to může začít platit bezprostředně,“ řekl Fiala.

Pandemický zákon dnes schvaluje Senát, předpokládá se, že ho s drobnými úpravami vrátí Sněmovně. Poslanci by se pak měli sejít v pátek na mimořádné schůzi. ODS je podle Fialy připravena zákon podpořit, pokud v něm senátoři udělají jen drobné legislativní změny.

Opozice dnes odpoledne jedná s vládou o její avizované žádosti o prodloužení nouzového stavu. Fiala řekl, že bude chtít slyšet, jaký plán vláda má, jak chce pandemii porazit a jaká konkrétní opatření chystá. S pandemií si podle něj Česko neporadí, když se nebude více testovat a očkovat.

Řešili i volební zákon

Podle poslance Pavla Blažka (ODS) probírali také volební zákon. Novinářům řekl, že Zeman jim nastínil svou představu nové podoby volebního zákona, kterou Blažek považuje za přijatelnou a racionální.

Shodli se na tom, že politická reprezentace je povinna se dohodnout na nějakém znění volebního zákona, a ne tuto pravomoc přenechávat soudům, řekl. Poznamenal, že na znění zákona by měla panovat shoda mezi poslanci, senátory i prezidentem.

„Za sebe můžu říct, že pan prezident řekl takovou představu volebního zákona, která, si myslím, je zcela přijatelná a racionální, a myslím si, že dospějeme k dobrému konci v této věci,“ dodal.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa