Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Polojasno 22°C

Do zdecimovaných nemocnic míří ventilátory. Kapacity lůžek jsou na Karlovarsku vyčerpané

Autor: ČTK - 
13. února 2021
13:16

Stát posílá do Karlovarského kraje deset ventilátorů a deset přístrojů na podporu dýchání (HFNO). Na twitteru to dnes uvedl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr. Přístroje si rovnoměrně rozdělí nemocnice v regionu, řekla ČTK krajská koordinátorka intenzivní péče Dagmar Uhlíková. Kraj má téměř vyčerpány kapacity lůžek na ARO a jednotkách intenzivní péče i standardních lůžek s kyslíkem. Dalších pět přístrojů na podporu dýchání míří podle Švagra do Libereckého kraje.

„Pět a pět přístrojů půjde do krajských nemocnic v Karlových Varech a Chebu. Druhá polovina přístrojů bude rozdělena pro soukromé nemocnice v Sokolově a Ostrově,“ uvedla k zásilce z rezerv Uhlíková. Podle údajů ministerstva zdravotnictví mají nemocnice v Karlovarském kraji dosud 36 přístrojů na umělou plicní ventilaci. Údaje o HFNO ministerstvo neuvádí.

Z lůžek intenzivní péče v Karlovarském kraji je podle statistik ministerstva nyní volných jen šest procent a ze standardních lůžek s kyslíkem deset procent. V posledních dnech se mírně zlepšila situace v nemocnicích kraje. Podle mluvčího krajské firmy Karlovarská krajská nemocnice Vladislava Podrackého se v Chebu i Karlových Varech podařilo uvolnit část lůžek intenzivní péče a přibývá nyní spíše pacientů na standardních lůžkách.

V Karlovarském kraji přibylo za pátek 645 nových případů nákazy koronavirem, což je čtvrtý nejvyšší přírůstek za poslední dva týdny. Nejvyšší přírůstky v kraji mají okresy Cheb a Sokolov, které jsou od pátku z nařízení vlády v karanténě spolu s Trutnovskem v Královéhradeckém kraji, kde je nárůst počtu nakažených aktuálně nejvyšší z celé republiky.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

doktormediciny ( 13. února 2021 17:57 )

tOTO JE PERFEKTNI VTIP..Mimochodem v Brne asi 200 lidi snad demonstrovalo u bytu ministarastva skolstvi. Ovsem az se rozsiri virus mezi deti, pak na neho budou vsichni nadavat....

nespokojeny ( 13. února 2021 16:56 )

Klid od pondělí 15.2.2021 bere odpovědnost Pekarová a Fiala s Bartošem.
Vše bude ok.
Jen po volbách do PS 2021 v říjnu jim sklapne a Markéta bude zděšená jak v písni od Jarka Nohavici.

Michal Snobl ( 13. února 2021 16:19 )

Plesku a kolik jich třeba mají německé kotěhůlky co sousedí s karlovarským krajem?
Že by byla vidět hospodárnost ve zdravotnictví dnešní i dřívějších vlád?
Jo ono se muselo celou dobu vyplácet vysoké odměny pro management pohlavárů.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa