Sobota 23. leden 2021
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Zdravotnice nemohla po vakcíně dýchat. Alergické reakce hlásí i Britové

Autor: ČTK - 
17. prosince 2020
11:10

U zdravotnice na americké Aljašce se po naočkování vakcínou firem Pfizer a BioNTech objevila alergická reakce. Oznámila to zástupkyně tamního zdravotnického systému Anne Zinková. V USA jde o první případ negativní reakce na vakcínu od pondělka, kdy ve Spojených státech očkování odstartovalo, uvádějí americká média. Jako první začala s očkováním této vakcíny Británie, která ohlásila alergickou reakci u dvou očkovaných zdravotníků.

Případ na Aljašce se týká ženy, která nikdy předtím žádnou alergií netrpěla. Po naočkování v úterý se u ní projevil anafylaktický šok, který může skončit smrtí. Dotyčná měla deset minut potíže s dýcháním, objevila se u ní vyrážka a zrychlený tep, napsal list The New York Times. Symptomy se projevily během patnáctiminutového dozoru, který se doporučuje po aplikaci očkovací dávky. Žena byla převezena na pohotovost, teď je její stav stabilizovaný, ale je stále v nemocnici.

Očekávali jsme, že se něco takového může stát, když se objevily zprávy o dvou případech anafylaktického šoku v Anglii u lidí, kteří dostali vakcínu firem Pfizer aBioNTech,“ řekla Zinková. Případ na Aljašce se stal v nemocnici ve městě Juneau a Zinková doplnila, že všechna místa, kde se v tomto americkém státě očkuje, musejí být vybavena preparáty na zvládnutí alergické reakce.

Paul Offit z amerického Úřadu pro kontrolu léčiv (FDA) řekl, že lékaři budou muset sledovat alergické reakce u očkovaných. Dodal, že ti, u nichž se už někdy projevila alergie po podání očkovací látky, by se v tomto případě očkování měli vyhnout. Mluvčí FDA sdělil, že agentura jedná o situaci s firmou Pfizer a se Střediskem pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). „Zpráva pro zdravotnické instituce informuje o závažných alergických reakcích na vakcínu a uvádí, že musí být k dispozici náležitý preparát ke zvládnutí alergie u osob, u nichž se objeví anafylaktický šok,“ řekl mluvčí.

Video „Chybí věrohodná autorita, fámy o očkování jsou sci-fi.“ Virolog si rýpnul i do vedení PSA 

vaber ( 18. prosince 2020 08:53 )

důležité je jak bude vakcína chránit a o tom není nikde ani slovo, kolik je případů kdy někdo dostal kovid opakovaně a co je lepší pro imunitu ? prodělaná nemoc nebo vakcína
nejvíce dezinformací je v oficiálních prohlášních,
v nich se neříká skutečnost, ale zbožná přání

NOSNOS ( 17. prosince 2020 21:12 )

Covid_19 ( 17. prosince 2020 19:03 )

syn omdlel, když mu měli dělali odběr krve, uviděl injekční stříkačku a lehl, s některými očkování sekne psychicky, položilo by je i placebo

Blacktip ( 17. prosince 2020 18:09 )

3 lidem z desetitisíců se udělalo špatně. To je zpráva dne. A tady na diskuzi omdlelo několik lidí strachy

petrolinek13 ( 17. prosince 2020 17:46 )

Kdo se bude zodpovídat z nákupu předražené vakciny Pfizer,4 miliony kusů??
Proboha vy grázli,která nemocnice má mrazák na -70 stupňů ??
Dvě nemocnice v Praze.
A přiznávají účinnost 90procent.
Moderna //US//- obj.2 miliony skladuje se při -40 a účinnost 94 procent.Tak kde je
problém,zase ty hyeny z Pfizeru/biontech podplatili ty naše prodejné d.ě.v.k.y.

A proč nenapíšete složení,účinnost SputnikuV,čtyřikrát a více levnějšího??
Zbytečně, kvůli nenávisti k ruskému lidu utrácíte naše peníze a necháte umřít tisíce lidí.Podplatili vás aby si nahrabali miliardy.

INFORMUJTE LASKAVĚ NÁROD, PŘI TÉ VAŠÍ "OSVĚTĚ" ČÍM SE VE SVĚTĚ OČKUJE,JAKÉ MNOŽSTVÍ,ZA KOLIK A JAKÁ JE ŮČINNOST,EVENTUELNĚ VEDLEJŠÍ ŮČINKY.

DLUŽÍTE TO NÁRODU !!!KVŮLI ZKRESLOVÁNÍ A TAJENÍ FAKTŮ SE VÁM NA PFIZER KAŽDÝ VYKVÁKNE!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud