Úterý 13. duben 2021
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Klaus a Prymula bez roušek: Schytali pokuty 3000 korun, exministr se neodvolá

Aktualizováno -
8. prosince 2020
12:10
Autor: ČTK - 
8. prosince 2020
11:03

Bývalý prezident Václav Klaus dostane podle České televize v nejbližších dnech od pražské hygienické stanice rozhodnutí o pokutě 3 000 korun za nenošení roušky na veřejnosti, tedy nedodržení vládního nařízení souvisejícího s bojem proti pandemii. Stejná sankce čeká někdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu a předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka za to, že 21. října navštívili v Praze na Vyšehradě restauraci, která měla být kvůli šíření koronaviru uzavřena, a vyšli z ní bez roušky.

Exministr zdravotnictví Roman Prymula ČT řekl, že se nebude proti rozhodnutí odvolávat.

Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek žádnou informaci od hygieny ani od jiných orgánů zatím neobdržel, ani ho nikdo neoslovil. „Nicméně uhradím okamžitě, co mi bude uloženo,“ napsal ČTK.

Právě Prymulu a Faltýnka zachytil fotograf Blesku po jejich schůzce na Vyšehradě, kam se vydali do restaurace, zavřené kvůli covidovým opatřením vlády. Kauza stála Prymulu křeslo ministra, nyní je poradcem premiéra Andreje Babiše (ANO).

Prymula již dříve připustil, že schůzka byla politická chyba. Faltýnek tehdy uvedl, že nechá na hygieně posoudit své prohřešky a v případě pokuty požádá Poslaneckou sněmovnu o vydání k správnímu řízení.

Video Snímky, které usvědčily Prymulu: V hospodě vlastním opatřením navzdory! - Marek Pátek, Martin Hykl, Aleš Brunclík

Exprezident Václav Klaus byl na veřejnosti bez zakrytých úst a nosu při oslavách výročí událostí spojených se 17. listopadem na Národní třídě.

Bez roušky ale na veřejnosti vystoupil opakovaně, nicméně na Národní třídu dorazilo 17. listopadu více lidí bez nařízené ochrany dýchacích cest.

Policisté k tomu tehdy na twitteru uvedli, že na Národní třídě zadokumentovali několik takových lidí, mezi kterými byla i jedna veřejně známá osoba. Toto možné přestupkové jednání oznámí policie správnímu orgánu, dodala policie tehdy na twitteru.

Video 31 let od "sametové revoluce": Václav Klaus na Národní třídě bez roušky - Aleš Brunclík, Sabina Dračková

Uživatel_5357732 ( 8. prosince 2020 15:34 )

Výsměch národu. Ostatně jako všechno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa