Neděle 24. leden 2021
Svátek slaví Milena, zítra Miloš
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Podnikatelé protestují proti vládě: Několik desítek jich prochází Prahou

Aktualizováno -
1. prosince 2020
14:51
Autor: ČTK - 
1. prosince 2020
11:35

Pár desítek zástupců podnikatelů a živnostníků se vydalo v úterý 1. prosince dopoledne protestovat proti vládě. Nesouhlasí se stylem vládnutí a rozhodování současné koalice ANO a ČSSD. Poukazují na to, že vláda Andreje Babiše (ANO) chce pouze posílit svou moc a podnikatelům dostatečně nepomohla během koronaviru. Průvod má jít trasu od pomníku druhého odboje v parku na Klárově k úřadu vlády. Akci svolaly Podnikatelské odbory.

Vláda podle předsedy výboru Podnikatelských odborů Radomila Bábka po celou dobu koronakrize, její jarní i podzimní vlny, jedná chaoticky, neefektivně a bezohledně vůči občanům ČR. „Vláda neudělala nic, aby zabránila onemocnění a zbytečným úmrtím lidí z nejohroženější skupiny starých a nemocných. Vláda svou neschopnost skrývá za náhlá rozhodnutí, změny pravidel ze dne na den, za příkazy a zákazy podpořené nouzovým stavem,“ uvedl Bábek před protestem.

Vláda podle něj přenesla ekonomickou zátěž koronakrize na malé podnikatele a živnostníky, kteří nesmí nebo nemohou vykonávat svou práci, jsou tak často zcela bez příjmů, přičemž pomoc malým podnikatelům a živnostníkům je velmi omezena a tvrdě podmiňována.

Vláda přislíbila pomoc podnikatelům v polovině listopadu:

Video Pomoc restauracím či fitkům: 500 Kč na den. Vláda schválila příspěvek podnikatelům s uzavřenými provozy. - Blesk Zprávy / ČTK

Podnikatelské odbory vytýkají vládě především nerespektování podnikatelského a živnostenského stavu, diskriminaci drobného podnikání a vytváření výhodných podmínek pro velké obchodní a výrobní firmy i matoucí a často zcela lživé informování veřejnosti o velikosti a podmínkách toho, jak vláda popisuje situaci. Celá akce byla svolána na facebooku a svoji účast přislíbilo přes 4 tisíce lidí.

zkratik ( 2. prosince 2020 00:23 )

i upír Pohlreich si přihřívá svojí polívčičku (za 115 korun)

http­s://ww­w.sez­namzpr­avy.cz­/cla­nek/jak-se-zahoji-hospody-budou-to-krajet-na-surovinach-rika-pohlreich-1319­67#seq­_no=2&­source­=hp&do­p_ab_v­arian­t=0&do­p_req_­id=rBh­L7d68Q­0Q-2020­120123­17&dop­_sou­rce_zo­ne_na­me=zpr­avy.sz­nhp.bo­x&ut­m_cam­paig­n=&ut­m_me­dium=z-boxi­ku&ut­m_sou­rce=ww­w.sez­nam.cz

kriv ( 1. prosince 2020 20:00 )

Chtít 70 až 80 procent ze zisku počítaného z od dobí před koronou na to mohli přijít jen vychcaní podnikatelé a to určitě propustili i zaměstnance. To by asi potom nechtěli uvolňování když by jim to takto sypalo bez práce a mohli si čvachtat zadky někde u moře nebo v Alpách na lyžích.

Ewwa ( 1. prosince 2020 19:24 )

brugal; ano, neexistují nyní, ale byl fond a ten rozkradli! Tak zklidni hormóny!

starypes ( 1. prosince 2020 18:33 )

Ne, to už má od narození.😁😂😂😂

starypes ( 1. prosince 2020 18:32 )

Vy dva potrati byste se měli postavit do čela těm šmejdům.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud