Úterý 26. leden 2021
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, sněžení 1°C

„Všichni sobi se nakazili koronou.“ Santové letos přijdou o tradiční tah po barech

Autor: ČTK - 
29. listopadu 2020
09:28

Tradiční cestu po barech, kterou v New Yorku každoročně vykonají tisíce mladých lidí v kostýmech Santa Clause, museli letos organizátoři kvůli koronaviru zrušit. Část místních vývoj zcela jistě přivítá, píše agentura Reuters. Cílem akce Santacon je sice vybrat peníze na charitu, nezřídka ji však ve městě, které nikdy nespí, doprovází rušení nočního klidu a stížnosti na podnapilé účastníky.

„Všichni sobi se nakazili koronou, takže elfové Santovi doporučili, aby osobní účast na veselici odložil,“ napsali organizátoři na webové stránky události. Těm, kterým by snad alkoholické radovánky pro dobrou věc chyběly, doporučili, aby letos popíjeli doma při hrách a darovali peníze charitám, které zajišťují jídlo pracovníkům v první linii boje proti covidu-19.

Na základě koronavirových restrikcí zavedených guvernérem státu New York Andrewem Cuomem jsou ve velkoměstě zakázaná veřejná setkání více než deseti lidí a otevírací doby barů a restaurací jsou zkrácené. Alkohol navíc podniky mohou podávat pouze po zakoupení určitého množství jídla.

Santacon vznikl v roce 1994 v San Francisku jako snaha ironicky poukázat na konzumní způsob života v období Vánoc. Podobné akce se od té doby konají i v jiných amerických městech, ta v New Yorku je však největší, tvrdí organizátoři. Osud vánočních hospodských tahů v dalších městech Spojených států, které pandemie letos tvrdě zasáhla, zatím není jasný, podotýká Reuters.

Video „Letos raději bez Mikuláše.“ Havlíček v Blesku o rozvolňování: Otevřou obchody v pondělí? - Pavlína Horáková, Lukáš Červený, Jakub Veinlich

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud