Úterý 26. leden 2021
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, sněžení 1°C

Fridrichová „nečíhala“ na poslance, je s týmem v karanténě. 168 hodin v neděli nebude

Autor: Jakub Veinlich - 
26. listopadu 2020
19:17

Koronavirus zasáhl do další redakce České televize. V karanténě skončil celý tým pořadu 168 hodin. Televize ho proto tentokrát v neděli neodvysílá vůbec. Nahradí ho detektivka. V minulosti si muselo vedení zpravodajství poradit také s nákazou u některých moderátorů kontinuálního vysílání. 

Koronavirus zasáhl i redakci pořadu 168 hodin. Při první adventní neděli proto Nora Fridrichová (43) a její tým nepřinesou informace nejen z aktuálního politického dění. V karanténě totiž skončil celý štáb pořadu.

„Omlouváme se všem ministrům i poslancům, že jsme na ně dnes před sněmovnou nečíhali, jak jsme měli původně v plánu, celý tým 168 hodin je v karanténě. Ale brzy jsme zpět!“ napsala na svůj facebookový profil dramaturgyně pořadu a zároveň i jeho moderátorka Nora Fridrichová.

„Omlouváme se všem, kteří se chtěli vidět v Malostranských korekcích,“ glosovala pak nečekanou programovou změnu na svém twitterovém účtu Česká televize.

Černá obrazovka ale místo pořadu v neděli večer nezůstane. Česká televize už má za 168 náhradu. Tentokrát bude nedělní večer – první adventní na ČT 1 ryze filmový. Na snímek Chata na prodej naváže česká detektivka s Františkem Němcem nebo Luďkem Munzarem Čas pracuje pro vraha.

Nákaza celého týmu nezkomplikovala jen přípravu tradiční nedělní publicistiky, ale i dobročinnou akci Srdcařské okénko v pražském klubu Rock Café. Fridrichová společně s reportérkou ČT Leou Surovcovou (42) tu měly ve čtvrtek čepovat do PET lahví pivo z minipivovaru, popřípadě připravit kávu. Z každé takové akce, kterou klub pořádá, putuje 30 % procent z výtěžku na dobročinné účely. Novinářky veřejnoprávní televize se rozhodly podpořit rodiče samoživitele.

V minulých týdnech se nákaza covidem 19 nevyhnula i jiným tvářím ČT. Například moderátorovi Studií ČT 24 Danielu Takáčovi (49) a po pozitivním testu je nyní doma také jeho kolega Tomáš Drahoňovský (36). Z domácí karantény pak nějaký čas vstupovala také například moderátorka Událostí a Událostí komentářů Marcela Augustová. V ČT přitom platí stejně jako v dalších podnicích po celé zemi přísná hygienická opatření, aby se v budovách televize pokud možno potkávalo co nejméně lidí.

Video Nora Fridrichová: Spolužáci ze základky mi zničili záda. - Adam Balažovič/BPŽ

poruban ( 27. listopadu 2020 08:39 )

Dobrá zpráva. Bude v neděli klid a prudička z neseriozní ČT nebude otravovat nedělní večer.

Dodo52 ( 27. listopadu 2020 04:34 )

Děkujeme coronavire.

rapid15 ( 26. listopadu 2020 23:36 )

Pro redakci nepříjemné...
Divák zjistí, že v pondělí vyjde slunce také, přestože neděle bude bez 168 hodin .

pavel45 ( 26. listopadu 2020 23:05 )

Je to bude krásná neděle bez té stárnoucí vojeté nenávistné kreatury, kterou v Stardance vyhodili ihned jak se objevila. To prkno neumí nic.

zkratik ( 26. listopadu 2020 22:58 )

hééérečka by se měla obarvit na blond,aby byla "blbá" blondýna.Stejně jako Moravec a Wollner zapomněli,že jsou ve veřejněprávní TV.Karma je zdarma.

Zobrazit celou diskusi
Další videa