Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Polojasno 21°C

V neděli opět budou obchody zavřené, Havlíček změnu neprosadil: „Respektuji to“

Autor: sova - 
21. listopadu 2020
17:04

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) chtěl prosadit, aby se s přechodem Česka z 5. na 4. stupeň PES opět otevřely obchody během nedělí a rozprostřela se tak víc jejich návštěvnost na celý týden. Neuspěl, v pátek na vládě změnu neprosadil. Právu řekl, že to respektuje. V neděli tak bude nadále zavřeno, což platí samozřejmě i pro zítřek.

Bavili jsme se o nedělích, které jsou ještě v režimu čtyři zavřené. Říkali jsme, že když se dnes dávkují lidé do obchodů, zda nedává smysl to rozložit a mít neděli otevřenou,“ řekl vicepremiér Právu.

„Byl to požadavek zástupců hospodářství a průmyslu vznesený na vládě k diskusi. Kolegové z ministerstva zdravotnictví ale řekli, že by to z hlediska epidemiologického nebylo vhodné, a já to respektuji. Pan ministr Blatný argumentuje tím, že snížení mobility v neděli je výrazně větší než přírůstek mobility v sobotu,“ citují Havlíčka Novinky.cz.

Havlíček: Jde o běžnou polemiku na vládě

Šéf resortu obchodu dodal, že nevidí nic špatného na tom, když ke stovkám dalších opatření vznese u jednotek z nich návrh změny. Podle něj jde o běžnou polemiku na vládě.

V tuto chvíli se chce vláda striktně držet režimu Protiepidemického systému (PES), řekl Havlíček. Reagoval také na výtky provozovatelů bazénů a aquacenter. „V tomto bych dodržoval schéma PES, jinak bychom se dostali do situace, kdy budeme dělat další a další výjimky a bude chodit jeden segment za druhým, který bude mít celou řadu oprávněných požadavků,“ uvedl.

datel ( 21. listopadu 2020 19:50 )

ten blatný je ale bl_bec z brna

xxxx678 ( 21. listopadu 2020 19:01 )

Zase se bude v pondělí psát, že se benzínky v neděli braly útokem. Jako, šílenci, ti lidi. Kdo nemůže ve všední den, máte sobotu do večera.

e.lesanova ( 21. listopadu 2020 18:48 )

Jeden den totálního volna od všeho na relax a klid, by byl pro společnost jen dobře...Není třeba se stále honit jak zběsilí a i na lidské psychice se to odrazí jen pozitivně

mord ( 21. listopadu 2020 18:07 )

Pakáž která nestojí ani za odplivnutí. Nařízení která nedávají smysl, stejně tak jako prodloužení prodejní doby, které se překrývá se zákazem vycházení. Lumpové neumí udělat pořádně vůbec nic.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa