Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno 4°C

V neděli opět budou obchody zavřené, Havlíček změnu neprosadil: „Respektuji to“

Autor: sova - 
21. listopadu 2020
17:04

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) chtěl prosadit, aby se s přechodem Česka z 5. na 4. stupeň PES opět otevřely obchody během nedělí a rozprostřela se tak víc jejich návštěvnost na celý týden. Neuspěl, v pátek na vládě změnu neprosadil. Právu řekl, že to respektuje. V neděli tak bude nadále zavřeno, což platí samozřejmě i pro zítřek.

Bavili jsme se o nedělích, které jsou ještě v režimu čtyři zavřené. Říkali jsme, že když se dnes dávkují lidé do obchodů, zda nedává smysl to rozložit a mít neděli otevřenou,“ řekl vicepremiér Právu.

„Byl to požadavek zástupců hospodářství a průmyslu vznesený na vládě k diskusi. Kolegové z ministerstva zdravotnictví ale řekli, že by to z hlediska epidemiologického nebylo vhodné, a já to respektuji. Pan ministr Blatný argumentuje tím, že snížení mobility v neděli je výrazně větší než přírůstek mobility v sobotu,“ citují Havlíčka Novinky.cz.

Havlíček: Jde o běžnou polemiku na vládě

Šéf resortu obchodu dodal, že nevidí nic špatného na tom, když ke stovkám dalších opatření vznese u jednotek z nich návrh změny. Podle něj jde o běžnou polemiku na vládě.

V tuto chvíli se chce vláda striktně držet režimu Protiepidemického systému (PES), řekl Havlíček. Reagoval také na výtky provozovatelů bazénů a aquacenter. „V tomto bych dodržoval schéma PES, jinak bychom se dostali do situace, kdy budeme dělat další a další výjimky a bude chodit jeden segment za druhým, který bude mít celou řadu oprávněných požadavků,“ uvedl.

dajka123 ( 21. listopadu 2020 20:33 )

"na HORÁCH při dobrém výšlapu...VŠECHNO TY BOLŠEVICKÉ KUR-VY ZAVŘELI.. " Jak se zaviraji hory? 🤣 Co ti brání zvednou svou po💩 (_!_) od PC a jít na nějaký výšlap do hor?

datel ( 21. listopadu 2020 19:50 )

ten blatný je ale bl_bec z brna

zkratik ( 21. listopadu 2020 19:40 )

pracovníci marketů stejně do práce musí

xxxx678 ( 21. listopadu 2020 19:01 )

Zase se bude v pondělí psát, že se benzínky v neděli braly útokem. Jako, šílenci, ti lidi. Kdo nemůže ve všední den, máte sobotu do večera.

e.lesanova ( 21. listopadu 2020 18:48 )

Jeden den totálního volna od všeho na relax a klid, by byl pro společnost jen dobře...Není třeba se stále honit jak zběsilí a i na lidské psychice se to odrazí jen pozitivně

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud