Pondělí 30. listopad 2020
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Oblačno 2°C

Puberťáci v Plzni slavili narozeniny: Venku po deváté večer, bez roušek a s alkoholem

Ilustrační foto  (Autor: MP Plzeň)
Autor: rv - 
16. listopadu 2020
12:50

Oslavu narozenin moc nedomyslela čtveřice teenagerů v Plzni. Dvě dívky (obě 16), oslavenec (17) a jejich kamarád (18) se sešli v parku před bytovkami po deváté večer, halekali, neměli roušky a všichni pili alkohol. Mají na triku porušení krizových opatření, rodiče děvčat a oslavence ještě čeká vysvětlování sociálce.

Partička se bavila ve Vrbovecké ulici v Plzni na Vinicích. Když se ani před desátou večer omladina nezklidnila a neměla se k odchodu domů, zavolali lidé městskou policii. Strážníci rozjařené náctileté záhy našli.

„Posedávali na lavičce v parku, přičemž porušovali mimo jiné řadu vládních opatření. Kromě omezení vycházení nedodržovali ani povinnost mít zakrytá nos a ústa, porušovali ještě zákaz shlukování, navíc vzniklo podezření, že konzumovali alkohol,“ vypočetla mluvčí strážníků Jana Pužmanová. 

Chtěli slavit

Kolem lavičky se totiž válely láhve od alkoholu. Omladině tak dali strážníci dýchnout. „Šestnáctileté dívky nadýchaly přes 0,3 promile,  jejich o rok starší kamarád pak 0,75 promile a  u nejstaršího z nich  se přístroj zastavil na hodnotě 0,81 promile,“ uvedla Pužmanová. Dodala, že o všech zákazech, které porušují, skupinka věděla.

„Přestupků si byli vědomi, ale chtěli prý oslavit narozeniny s kamarádem,“ řekla Pužmanová. Nejstarší kluk strážníkům tvrdil, že popil už doma. Pro děvčata a oslavence si museli přijít rodiče.

„Záležitost bude řešit správní orgán a případy nezletilých pod vlivem alkoholu budou odeslány jako poznatek orgánu sociálně právní ochrany dětí,“ dodala mluvčí.

VIDEO: Takhle dopadl v Praze mladík, který to přehnal s alkoholem.

Video Opilý chlapec ve Velké Chuchli prakticky nevěděl o světě. - MP Praha

krapotkin ( 16. listopadu 2020 14:45 )

To i němečtí okupanti povolovali pohyb lidí do 22 hodin, ale dnes tady máme vládu rudých teroristů.

zkratik ( 16. listopadu 2020 13:23 )

To by nebyl Čech,aby nenašel skulinku.Víte kde se teď dá slavit?V zaparkovanejch autech.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud