Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

„Fatální chyba,“ pustila se do Prymuly Schillerová. A řekla, proč věří Zemanovi

Autor: ČTK - 
25. října 2020
13:25

Za fatální chybu v neděli označila vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to, že se ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a předseda poslanců Jaroslav Faltýnek (ANO) sešli přes zákaz v restauraci. Měli by to ještě vysvětlit, uvedla v neděli Schillerová v pořadu Partie televizní stanice CNN Prima News. Podle Schillerové je správné, že premiér Andrej Babiš (ANO) podal prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání Prymuly z ministerské funkce, ale nabídl mu, aby zůstal jako epidemiolog v Radě vlády pro zdravotní rizika.

„Určitě to vysvětlit musí, pokud to vysvětlit jde,“ uvedla Schillerová k nejasnostem a rozdílným vyjádřením ohledně obsahu schůzky, které se kromě Faltýnka a Prymuly zúčastnil i ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant a údajně ještě další dva lidé. Aktéři schůzky uvedli, že probírali záležitosti ohledně testování na koronavirus v Moravskoslezském kraji a nasazení zahraničních vojenských zdravotníků.

Video  Snímky, které usvědčily Prymulu: V hospodě vlastním opatřením navzdory!  - Marek Pátek, Martin Hykl, Aleš Brunclík
Video se připravuje ...

Podle Schillerové „není normální“, aby takovéto věci řešili po setmění v restauraci, která musela být podle vládních opatření uzavřena. Prymula si myslí, že tím nepochybil. Vicepremiérka se také pozastavila nad tím, že Prymula své stanovisko poskytl až v pátek odpoledne po několika hodinách.

„Bude to komplikované“

Faltýnek na rozdíl od Prymuly vyhověl výzvě předsedy vlády a hnutí ANO a rezignoval na funkci místopředsedy hnutí. Zda zůstane v čele poslaneckého klubu, bude záležet na této frakci. „Je to velmi komplikované, bude to velmi komplikované, bude to určitě složitá debata,“ uvedla Schillerová. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je pro ANO role Faltýnka v čele poslaneckého klubu důležitější a počítá s tím, že ho klub pravděpodobně podrží.

„V létě jsme trošku, jak se říká lidově u nás na Moravě, shodili řemenici, a to se projevilo v té druhé vlně,“ řekla Schillerová k druhé vlně koronavirové epidemie v Česku. „Neexistuje plán na vládě na úplný lockdown,“ dodala.

Vicepremiérka uvedla, že Prymulova výměna je v rukou prezidenta Miloše Zemana, který je „velice odpovědný člověk“. „V této krizi si nemůžeme dovolit žádné prodlevy,“ uvedla. Zářijová výměna Prymuly za jeho předchůdce Adama Vojtěcha (za ANO) byla záležitostí jednoho dne, jmenování Prymulova nástupce je podle Babiše naplánováno až na čtvrtek. Podle Schillerové je to tím, že se Zeman chce s kandidátem na nového ministra, jehož jméno vicepremiérka podle svých slov nezná, blíže seznámit. Spekuluje se, že Prymulu by mohl ve funkci ministra vystřídat dětský hematolog a náměstek ředitele brněnské fakultní nemocnice Jan Blatný.

Video  Prymula o ministerstvo bojuje: Neodstoupím, na vše mám vysvětlení!  - ČTK
Video se připravuje ...

dvorece ( 26. října 2020 08:21 )

montevideo:Mejdan ne. Ale schůzka kmotrů.
---------------------------------------------
Přesně - co je šeptem, to je čertem, v hluboké noci, na tajném místě se bavili asi o kojenecké výživě...Nevěřím ani jednomu ani slovo.

krtek. ( 25. října 2020 18:18 )

nebojte, ona Milošovi Moskva odvolání Prymuly neschválí

sekebo ( 25. října 2020 16:27 )

Každý by se měl Faltýnkovi raději obloukem vyhýbat, jinak dopadne, jako Prymula. A Faltýnek pokračuje dál. Snad už mu teď aspoň Babiš přistřihne křídla.

adeso ( 25. října 2020 15:43 )

se divím Schi­llero­vé..­..vž­dycky jsem se jí zastával, ale asi jsem to hodně přehnal. Kdyby byla formát tak nikdy nepřipustí to, že za takovou kravinu je Prymula odvoláván. Ale cesta do řiti Babiše je asi hodně klikatá.

montevideo ( 25. října 2020 15:12 )

Mejdan ne. Ale schůzka kmotrů.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa