Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, sněžení 0°C

Svatbu si podruhé zrušit nenechali. Pár našel kličku, jak obejít koronavirová opatření

Autor: ČTK - 
19. října 2020
22:45

Italští snoubenci Chiara a Vincenzo uspořádali o víkendu tři svatební oslavy, aby splnili koronavirová opatření. Ta totiž v Itálii stanoví maximální počet účastníků svateb na 30. Informoval o tom v pondělí místní deník Il Resto del Carlino.

Chiara Rizziová a Vincenzo Pantieri se chtěli brát už 14. března. Plán jim ale stejně jako řadě dalších snoubenců zhatil koronavirus SARS-CoV-2, kvůli němuž italská vláda tehdy jako první v Evropě vyhlásila celonárodní karanténní omezení. Chiara a Vincenzo tedy svatbu přeložili na 17. října. Minulý týden ale vláda kvůli nové vlně epidemie omezení v zemi opět zpřísnila a mimo jiné stanovila počet hostů na svatbách na nejvýše 30.

„Už jsme náš dlouho očekávaný den nechtěli znovu odkládat a měli jsme pozváno 88 hostů,“ řekla místnímu deníku nevěsta, která pochází ze severoitalského Bergama, tedy oblasti z Itálie v této pandemii  nejvíce postižené.

30 + 30 + 27 = Svatba v době koronaviru

Snoubenci Chiara a Vincenzo uspořádali v sobotu večer svatební hostinu s rodiči nevěsty a přáteli z Bergama, v neděli svatební oběd s dalšími přáteli a poté večeři s 27 kamarády ženicha. „Naštěstí nám všichni vyšli vstříc – od cukráře po mou kadeřnici, která mi udělala ‚víkendový účes‘,“ dodala nevěsta.

Také v Itálii počty nakažených koronavirem tento měsíc výrazně rostou. V neděli zaznamenala tato země se 60 miliony obyvatel 11 705 potvrzených případů, což je dosud nejvyšší denní nárůst v Itálii. V souvislosti s covidem-19 tam zemřelo za předchozích 24 hodin podle nedělních údajů 69 lidí. Celkem evidují italské úřady na 414 240 nakažených a 36 543 úmrtí spojených s covidem-19 od počátku pandemie koronaviru, který se poprvé objevil loni koncem roku v Číně.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud