Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Koronavirus v Praze: Za týden přibylo přes 13 tisíc případů, nárůst mírně zpomalil

Aktualizováno -
3. prosince 2021
10:35
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

V Praze přibylo za posledních sedm dnů 13 402 potvrzených případů koronaviru. Od týden dříve jich bylo zhruba o 2100 více. Poprvé od srpna se tak v mezitýdenním srovnání počet nově nakažených snížil. Výrazně také kleslo incidenční číslo v hlavním městě. K dnešnímu dni připadá na 100 000 Pražanů za posledních sedm dní 1004 případů nákazy, minulý pátek to bylo 1163 případů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Z hlediska celé doby epidemie jsou počty nově zachycených případů navzdory mezitýdennímu poklesu stále velmi vysoké. Při předchozích vlnách epidemie na počátku letošního roku bylo maximem 2065 nových případů z 5. ledna, tento počet byl v Praze za posledních čtyři dny překonán třikrát.

Celkově laboratoře v metropoli od loňského jara odhalily 255 173 případů nákazy, z toho 3015 s covidem zemřelo. V uplynulých sedmi dnech zemřelo s koronavirem v Praze 64 lidí, o týden dříve bylo 48 úmrtí. Při pozdějších aktualizacích ale údaje z posledních dní většinou ještě rostou.

Od začátku očkování proti covidu koncem loňského prosince aplikovali zdravotníci v hlavním městě téměř 2,55 milionu dávek vakcíny. V posledním týdnu se očkovalo 68 945 lidí, v mezitýdenním srovnání asi o 10 000 více.

V Praze se 13. prosince otevře další očkovací centrum, bude v obchodním centru Kotva. Celkem tak v Praze bude 80 očkovacích center, zhruba šestina ze všech 450 v Česku.

Jirik-ta ( 3. prosince 2021 10:38 )

Proč má Švédsko nejnižší počet infekcí v EU, přestože nemělo žádné lockdowny ani tvrdá opatření?
http­s://ces­kobez­cenzu­ry.cz­/2021/­12/zpr­avy-k-zamysleni/proc-ma-svedsko-nejnizsi-pocet-infekci-v-eu-prestoze-nemelo-zadne-lockdowny-ani-tvrda-opatreni/

Důležitý faktor je velmi nízká hustota obyvatelstva – jen 25 lidí na čtvereční kilometr. Dalším důležitým faktorem je mimořádná spojitost lidí s přírodou az toho vyplývající zdravý způsob života.
Švédsko zavedlo již dříve extrémně tvrdý zákaz kouření a do roku 2025 bude celá země prostorem, kde bude kouření zakázáno.
Kdo nekouří a nepije alkohol, ten má zpravidla i mnohem lepší imunitní systém,
Švédové mají také celkově lepší životosprávu a velmi dbají na zdraví a hodně sportují. To vše posiluje organizmus a imunitní systém.
Ještě dodám, že k 11. listopadu bylo ve Švédsku kompletně očkováno proti Covidu 68 procent obyvatelstva a právě tolik iv Německu. I z toho jasně vidět, že očkování vůbec není rozhodujícím faktorem při ochraně proti Covidu, jak to tvrdí politici a systémoví virologové

1pravda1 ( 26. listopadu 2021 23:43 )

doufám, že bude co nejdříve vakcína novavax na starých principech oslabeného - umrtveného viru, to už by snad přesvědčilo i největší odmítače, koho mi je fakt líto, jsou očkovaní lékaři naštvaní na neočkované, kdy je jim jasné, že vánoce se nekonají ani tento rok pro ně

1pravda1 ( 26. listopadu 2021 23:41 )

to tak odpovídá v Praze - akcím 17 listopadu, demonstračkám, mejdanu českého slavíka do rána... ještě, že zavřeli vánoční trhy, tam se jezdí z širokého okolí a hlava na hlavě a objímání a pusinkování, když se známí vidí, svařáček to jistí... totéž celebrity - objímačka v podstatě s cizími lidmi... jedině očkování sníží nápor v nemocnicích...

mpads ( 26. listopadu 2021 16:49 )

Pro přežití těžko s mRNA a viru,který nemá stálost.mRNA sníží celkovou imunitu,proti jiným nemocem a je to potvrzeno už teď Faucim,a je žalován za lži,žádný HOAX.Ti co jsou očkování mají imunitní zpátečku,protože pro buňku s mRNA programování je nepřijatelnost uložit programování na toxin.OCHRANNÉ látky na covid to je málo.Rozhodující je a bude celková imunita.3-5 injekce je vysloveně poškozování zdraví,nebo k smrti.Očkovaný ztrácí imunitu po půl roce a je na to hůř než kdyby byl půl roku neočkovaný.Media lžou z jednostranosti zpráv.Je třeba číst USA zprávy a žaloby.V Izraeli stoupá smrt očkovaných,kde je 90% prooč­kova­nost­.Očko­vání si oddálili čas smrti,ale pojistili si ho další injekcí.Než poslouchat d..bili,je si najít dr BERANA,který se neočkoval a nakazil už 2 x a má tím 10x silnější imunitu..Důležitost jsou léky jake měl i TRUMP bez očkování.Žije?Žije a je odolnější Než očkovaný.Navíc očkovaný stejně onemocní,protože si imunita nezapamatovala sliznici...Najít si Beran a držet hubu.SPIKE není mrty a dělá stejné škody ,jak vir se zapichováním a přiděluje si totožnost k buňce.Organismus to nemusí rozeznat.Lepší vakcíny s umrtvenými viry a ne nevyzkoušené mengeloviny s pravidelným očkováním až do té smrtelné

ingmarie ( 26. listopadu 2021 09:12 )

Z dosavadního průběhu pandemie jasně vyplyvá , že tzv. promoření populace neexistuje ( nefunguje!! ) a jediné , co funguje ( částečně) je opakované očkování v časových intervalech. Staré poučky z minulých epidemií je třeba zapomenout a reagovat na koronavir rychle , rozumně a flexibilně. Nechávejte se očkovat , jiná varianta pro přežití není k dispozici!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa