Čtvrtek 2. prosince 2021
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Koronavirus v Praze: Za týden přibylo 15,5 tisíce případů, nárůst kvapem zrychluje

Aktualizováno -
26. listopadu 2021
08:06
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

V hlavním městě přibylo v uplynulých sedmi dnech na 15 500 případů covidu-19, zhruba o 4500 více než před týdnem. Denní nárůsty nově nakažených v tomto týdny byly nejvyšší od začátku epidemie, která v Česku začala loni na jaře. Počet nových případů koronaviru na 100 000 obyvatel za týden se v Praze zvýšil na 1163, o týden dříve bylo incidenční číslo 824. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Ve dvou dnech uplynulého týdne přírůstky případů koronaviru v Praze překročily třítisícovou hranici. Nejvýše se dostaly ve čtvrtek, kdy testy odhalily 3080 nákaz, což bylo v metropoli dosud nejvíce. Jen mírně nižší nárůst počtu nakažených ministerstvo eviduje za úterý, a to 3001. Při předchozích vlnách epidemie na počátku letošního roku bylo přitom maximem 2065 nových případů z 5. ledna a 2047 z 23. února.

Celkově se v metropoli od loňského jara prokazatelně nakazilo covidem 242 211 lidí, z toho 2947 v souvislosti s nemocí zemřelo. V uplynulých sedmi dnech zemřelo s koronavirem 44 lidí, o týden dřív bylo 47 úmrtí. Nicméně při pozdějších aktualizacích se tyto údaje ještě většinou mění.

Očkování

Od začátku očkování proti covidu koncem loňského prosince dali zdravotníci v hlavním městě přes 2,47 milionu injekcí s vakcínou. V posledním týdnu aplikovali zhruba 56 300 dávek, v mezitýdenním srovnání asi o 7700 více.

1pravda1 ( 26. listopadu 2021 23:43 )

doufám, že bude co nejdříve vakcína novavax na starých principech oslabeného - umrtveného viru, to už by snad přesvědčilo i největší odmítače, koho mi je fakt líto, jsou očkovaní lékaři naštvaní na neočkované, kdy je jim jasné, že vánoce se nekonají ani tento rok pro ně

1pravda1 ( 26. listopadu 2021 23:41 )

to tak odpovídá v Praze - akcím 17 listopadu, demonstračkám, mejdanu českého slavíka do rána... ještě, že zavřeli vánoční trhy, tam se jezdí z širokého okolí a hlava na hlavě a objímání a pusinkování, když se známí vidí, svařáček to jistí... totéž celebrity - objímačka v podstatě s cizími lidmi... jedině očkování sníží nápor v nemocnicích...

mpads ( 26. listopadu 2021 16:49 )

Pro přežití těžko s mRNA a viru,který nemá stálost.mRNA sníží celkovou imunitu,proti jiným nemocem a je to potvrzeno už teď Faucim,a je žalován za lži,žádný HOAX.Ti co jsou očkování mají imunitní zpátečku,protože pro buňku s mRNA programování je nepřijatelnost uložit programování na toxin.OCHRANNÉ látky na covid to je málo.Rozhodující je a bude celková imunita.3-5 injekce je vysloveně poškozování zdraví,nebo k smrti.Očkovaný ztrácí imunitu po půl roce a je na to hůř než kdyby byl půl roku neočkovaný.Media lžou z jednostranosti zpráv.Je třeba číst USA zprávy a žaloby.V Izraeli stoupá smrt očkovaných,kde je 90% prooč­kova­nost­.Očko­vání si oddálili čas smrti,ale pojistili si ho další injekcí.Než poslouchat d..bili,je si najít dr BERANA,který se neočkoval a nakazil už 2 x a má tím 10x silnější imunitu..Důležitost jsou léky jake měl i TRUMP bez očkování.Žije?Žije a je odolnější Než očkovaný.Navíc očkovaný stejně onemocní,protože si imunita nezapamatovala sliznici...Najít si Beran a držet hubu.SPIKE není mrty a dělá stejné škody ,jak vir se zapichováním a přiděluje si totožnost k buňce.Organismus to nemusí rozeznat.Lepší vakcíny s umrtvenými viry a ne nevyzkoušené mengeloviny s pravidelným očkováním až do té smrtelné

ingmarie ( 26. listopadu 2021 09:12 )

Z dosavadního průběhu pandemie jasně vyplyvá , že tzv. promoření populace neexistuje ( nefunguje!! ) a jediné , co funguje ( částečně) je opakované očkování v časových intervalech. Staré poučky z minulých epidemií je třeba zapomenout a reagovat na koronavir rychle , rozumně a flexibilně. Nechávejte se očkovat , jiná varianta pro přežití není k dispozici!!

arbitr ( 20. listopadu 2021 07:23 )

Bojujeme s virem a nekázní lidí, ne s vládami!

Zobrazit celou diskusi
Další videa