Neděle 9. května 2021
Svátek slaví Ctibor, zítra Blažena
Jasno 22°C

Koronavirus v Praze: 93 nakažených za sobotu, nejméně od loňského srpna

Aktualizováno -
9. května 2021
09:44
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

V Praze přibylo v sobotu 93 potvrzených případů koronaviru. Poprvé od loňského srpna tak byl sobotní nárůst v hlavním městě nižší než 100. Ve srovnání s minulou sobotou to byl pokles o 32 případů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Epidemie zpomaluje již několik týdnů v celé zemi.

Za posledních sedm dní připadá v metropoli na 100.000 obyvatel 84 nakažených, o tři méně než o den dříve. Průměr za ČR je 102. Tento údaj je podmínkou vlády pro uvolňování omezujících protiepidemických opatření. Pod stovkou je nyní vedle Prahy ještě dalších sedm krajů včetně sousedního Středočeského.

Od loňského března odhalily laboratoře v hlavním městě 183.369 nakažených. Téměř 177.000 z nich se z nemoci vyléčilo. V metropoli s covidem dosud zemřelo 2700 lidí. Podobně jako v celém Česku počet obětí v posledních týdnech klesá. Více než deset zemřelých za den bylo v Praze naposledy 13. dubna. Na pátek připadají dvě úmrtí, na středu tři. Při dalších aktualizacích ale obvykle tento údaj roste.

Zdravotníci v hlavním městě dosud aplikovali téměř 576.000 dávek vakcíny, nejvíce ze všech regionů Česka. V sobotu bylo očkováno 6629 lidí, téměř o 5000 více než před týdnem. Od pondělí funguje velkokapacitní očkovací centrum v libeňské hale O2 universum.

V pražských nemocnicích bylo k dnešnímu ránu volných 21 procent standardních lůžek s kyslíkem a 12 procent lůžek s umělou plicní ventilací.

Od loňského 1. března bylo v Praze zaznamenáno přes 183 000 případů covidu-19. Nárůst počtu nakažených postupně zpomaluje přibližně od přelomu února a března. Klesají i počty zemřelých s prokázaným onemocněním covid-19. Zatímco koncem března umíraly denně až dvě desítky nemocných, v posledních týdnech byly zaznamenány jednotky úmrtí za den. V dubnu statistiky ukazují dva dny bez úmrtí, v květnu drží nulu zatím neděle. Za celou dobu epidemie zemřelo s koronavirovou nákazou 2695 lidí z Prahy.

Video Havlíčkův vzkaz restauratérům a provozovatelům ubytování: Jakou mohou čerpat podporu v průběhu koronakrize? - Pro Blesk Zprávy / Ministerstvo průmyslu a obchodu

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než čtyřicítce míst. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.

Citronel ( 6. května 2021 14:58 )

200000 to je dost velká bída, ještě nedostali ani jednu dávku starší ročníky a stále se vyhlašuje, že jsou na řadě mladší a mladší, že už se mohou registrovat. Tahle to vypadá, že to krásně odsejpá, vše je jak má být, dobře zorganizované, že se zaregistrovaní dostanou na očkování při tomto tempu za několik let už nikdo neřekne.

kedris ( 3. května 2021 17:31 )

VAKCINA:
Od počátku je jasné , že všechny ty *** , testy počínaje a těmi podvodnými “vakcínami” konče, které byly parchanty kteří za tím biologickým útokem a následným šílenstvím stojí, vnuceny hloupým a prodejným vládám v některých zemích, jsou jen
druhou fází toho útoku biologickou zbraní. Nejvíce zřejmé to bylo od počátku z toho, že
vlády tvrdošíjně odmítali domácí účinné, spolehlivé, neinvazní a dopředu nekontaminované testy, léty vyzkoušené léky s prokázanou účinností a trvali na užívání těch nakoupených svinstev tvrdošíjně i po prokázaných vážných následcích na zdraví a životech. Takže tyto vlády darebáků jen prokazovaly a prokazují své zapojení do toho
covidového svinstva , které je vyvolanou a řízenou snahou o genocidu valné části světové populace.

mandat ( 1. května 2021 11:58 )

Proc nepisete, ze ze 60% jsou testy nespolehlive, ze zdravych lidi delate nemocne,80% lidi, kteri udajne jsou pozitivni nemaji zadne zdravotni problemy.Jde jen o penize, proc si testy musi lidi platit sami,kdyz cestuji ? a jeste jim nedodrzuji terminy a nakonec jim daji, ze jsou pozitivni a neni to pravda.To, co se ted deje je kriminalni a nikdo na ty bandy neposle kontrolu.Cele vase statistiky jsou na kocku, zastrasujete lidi a nutite je na ockovani,ktere je na nic.Minuly tyden zemrelo 18 lidi v Germany,co meli ockovani.Ted je otazka, zda umreli na koronu neno na nasledky ockovani.

tomik007 ( 30. dubna 2021 19:59 )

30 000⚰️ a vakcíny 💉 nikde...

vinke ( 30. dubna 2021 09:56 )

Informace o tom, že laboratoře v Praze ve čtvrtek odhalily 235 případů nákazy koronavirem, a že je to o šest víc než ve středu a o 23 víc než před týdnem je úplně na dvě věci .
To musíte současně s tím dát také informace o tom, kolik testů bylo včera provedeno, kolik ve středu a kolik před týdnem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa