Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 11°C

Koronavirus v Praze: 85 nakažených za neděli, nejméně od loňského srpna

Aktualizováno -
19. dubna 2021
09:00
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

Laboratoře odhalily v Praze v neděli 85 nových případů nemoci covid-19, o 63 méně než před týdnem. Naposledy byl denní nárůst pod 100 případy v hlavním městě loni v srpnu. O víkendech se ale méně testuje. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Epidemie v Praze stejně jako v celé republice dál slábne.

Od začátku epidemie loni v březnu bylo v metropoli potvrzeno přes 179 000 případů koronaviru. Na 170 000 lidí se vyléčilo, 2611 zemřelo. Spolu s tím, jak klesají počty nakažených za den, klesají postupně i počty úmrtí s nemocí covid-19. Minulý týden bylo v Praze přes deset úmrtí za den dvakrát, za neděli ministerstvo zatím eviduje dvě úmrtí.

Přírůstky nových případů v Praze klesají od přelomu února a března, kdy se dostaly až nad 2000 nakažených za den. Podobný vývoj má epidemie celostátně, přičemž Praha patří v porovnání s ostatními okresy k méně zasaženým. Na 100 000 obyvatel za poslední týden hlásí zhruba 149 nakažených. Nejvíce případů za posledních sedm dní eviduje ministerstvo v okrese Žďár nad Sázavou, a to 333 na 100 000 obyvatel.

S úbytkem nových případů nákazy se pozvolna snižuje i tlak na péči v nemocnicích. Z celkových přibližně 3000 standardních nemocničních lůžek s kyslíkem v pražských nemocnicích bylo dnes ráno volných 18 procent, pro pacienty s covidem-19 jich je připraveno 223. Lůžek s plicní ventilací bylo neobsazených 12 procent, z přenosných ventilátorů jich bylo k dispozici 67 procent a volná byla i zhruba třetina přístrojů ECMO, které zajišťují nejvážněji nemocným mimotělní okysličování krve.

Zdravotníci v Praze aplikovali od začátku očkování proti novému koronaviru 416 195 dávek vakcíny proti koronaviru, plně naočkovaných je přes 158 000 lidí. V neděli zdravotníci vykázali v hlavním městě 2858 očkování, to je v mezitýdenním srovnání o 255 méně. Pro vakcínu si do Prahy jezdí i lidé ze středních Čech.

Video Havlíčkův vzkaz restauratérům a provozovatelům ubytování: Jakou mohou čerpat podporu v průběhu koronakrize? - Pro Blesk Zprávy / Ministerstvo průmyslu a obchodu

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než čtyřicítce míst. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.

Covid_19 ( 17. dubna 2021 10:48 )

to je zajímavé, že ten Covid řádí i v Rusku, Bělorusku. Nadúmrtí je prokázané, takže píšete samé fejky

padouch236 ( 16. dubna 2021 11:14 )

Když se podívám na stránky například Novinek, jak vytrvale a soustavně nahání lidem hrůzu z "covidu", jak lidi straší a přitom to není ničím jiným než obyčejnou chřipkou! Myslím, že by mělo být trestným činem, protože v první řadě je potřeba ukázat proč a jak tato "nákaza" vznikla, kdo ji rozšířil a stále rozšiřuje, proč ji rozšiřuje a jaký to má účel. Tato hrůzo akce byla už jednou spuštěna, pod záminkou "SARS", ale nepovedla se. Druhá akce "COVID" je znova spuštěna, nákaza záměrně šířena a jejím úkolem je rapidně zredukovat počty důchodců a obyvatel zeměkoule všeobecně. Už jen ty roušky jsou tichým zabijákem, protože vdechujeme to, jsme už jednou spotřebovali a tím vlastně sami sebe zabíjíme, protože lidský organismus potřebuje kyslík, ne nějaký vydýchaný oxyd. Až 90% testovaných je automaticky pozitivních, prostě komedie. To je celý účel a nikdo ho nesmaže. Skutečné počty mrtvých nebudou nikdy pravdivě zveřejněny, protože nikdo, nikdy nespočítá, kolik nevinných lidí vinou tohoto megapodrazu přišlo o život. Sám ministr Blatný u Moravce přiznal, že do úmrtí covidem byly započítávány všechna úmrtí v republice v tom čase. Takže opět megapodraz. Aktéři, kteří to způsobili na tom vydělávají biliony dolarů a vůbec jim nevadí, že ty dolary jsou umazané lidskou krví. Je všeobecně známo, že se jedná o záměr několika zbohatlíků z Ameriky, kteří by měli stát před světovým tribunálem a být tvrdě potrestáni! Ale obávám se, že za tak vysoké počty obětí s takovou brutalitou a chladnokrevností s jakou je toto vraždění prováděno, snad ani trest neexistuje. A také myslím, že takový tribunál se nikdy nesejde, protože jak známo, kde není žalobce, tam není soudce.

xiioma ( 10. dubna 2021 12:09 )

Babiš a přiznání vlastních chyb? Nemožné...

xiioma ( 10. dubna 2021 12:07 )

Jak lze neschopnost a opakovaně nenaplněné sliby prezentovat jako úspěch. Férové hlášení by znělo: “Omlouváme se, ale stále se nám zdaleka nedaří splnit veřejný slib premiéra, že touto dobou budeme očkovat 100 tisíc lidí denně”.

Pro tu jeho tupou sektu stačí, aby to plácnul v Čaulidi a je to pro ně hotová a naprosto neměnná věc.

wenzel trousil ( 10. dubna 2021 11:29 )

JO? A co Obelix, ten neutek do Ruska?? A V USA plno RUsu,,,no, i v Cesku se to prece hemzi Ruskejma spionama,, rika vrchni Cuckar Koudelka!!1

Zobrazit celou diskusi
Další videa