Neděle 16. května 2021
Svátek slaví Přemysl, zítra Aneta
Oblačno, déšť 16°C

Koronavirus v Praze: 74 nakažených za sobotu, nejméně za první den víkendu od konce srpna

Aktualizováno -
16. května 2021
09:37
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

V Praze za sobotu přibylo 74 potvrzených případů onemocnění covid-19, o dvě desítky méně než ve stejný den před týdnem. Je to nejnižší nárůst za první víkendový den od 29. srpna, tedy za posledních osm a půl měsíce. Zdravotníci v hlavním městě v sobotu aplikovali 5041 dávek očkování proti novému koronaviru. V mezitýdenním srovnání to představuje pokles o více než čtvrtinu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od loňského března odhalily laboratoře v hlavním městě přes 184 000 případů nákazy novým koronavirem. Přibližně 97 procent z nich už se uzdravilo. Naopak 2709 lidí s prokázaným covidem zemřelo.

Podobně jako v celém Česku počet obětí v posledních týdnech v Praze klesá. Více než pět případů úmrtí je ve statistikách naposledy 28. dubna. Na tento pátek a sobotu připadá vždy po jednom případu. Při dalších aktualizacích ale obvykle tento údaj roste.

V pražských nemocnicích bylo k dnešnímu ránu volná pětina z celkových 2738 standardních lůžek s kyslíkem. Lůžek s umělou plicní ventilací bylo neobsazených 14 procent.

Očkování

Zdravotníci v hlavním městě dosud aplikovali téměř 655 000 dávek vakcíny, nejvíce ze všech regionů Česka. Obě dávky očkování má 211 600 lidí.

V prvních šesti dnech tohoto týdne bylo v Praze aplikováno celkem 69 700 dávek vakcíny. I přes sobotní mezitýdenní pokles je to stále o zhruba 6000 dávek více než za prvních šest dní předchozího týdne.

Video Havlíčkův vzkaz restauratérům a provozovatelům ubytování: Jakou mohou čerpat podporu v průběhu koronakrize? - Pro Blesk Zprávy / Ministerstvo průmyslu a obchodu

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než čtyřicítce míst. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.

Covid_19 ( 10. května 2021 12:15 )

senioři jsou ve frontách a čekají na termín. Třeba nemocnice téměř neočkují, vše se žene do očkovacích center, ale lidi ve frontě na očkování nikdo nevaruje, že čekají marně

Citronel ( 6. května 2021 14:58 )

200000 to je dost velká bída, ještě nedostali ani jednu dávku starší ročníky a stále se vyhlašuje, že jsou na řadě mladší a mladší, že už se mohou registrovat. Tahle to vypadá, že to krásně odsejpá, vše je jak má být, dobře zorganizované, že se zaregistrovaní dostanou na očkování při tomto tempu za několik let už nikdo neřekne.

kedris ( 3. května 2021 17:31 )

VAKCINA:
Od počátku je jasné , že všechny ty *** , testy počínaje a těmi podvodnými “vakcínami” konče, které byly parchanty kteří za tím biologickým útokem a následným šílenstvím stojí, vnuceny hloupým a prodejným vládám v některých zemích, jsou jen
druhou fází toho útoku biologickou zbraní. Nejvíce zřejmé to bylo od počátku z toho, že
vlády tvrdošíjně odmítali domácí účinné, spolehlivé, neinvazní a dopředu nekontaminované testy, léty vyzkoušené léky s prokázanou účinností a trvali na užívání těch nakoupených svinstev tvrdošíjně i po prokázaných vážných následcích na zdraví a životech. Takže tyto vlády darebáků jen prokazovaly a prokazují své zapojení do toho
covidového svinstva , které je vyvolanou a řízenou snahou o genocidu valné části světové populace.

mandat ( 1. května 2021 11:58 )

Proc nepisete, ze ze 60% jsou testy nespolehlive, ze zdravych lidi delate nemocne,80% lidi, kteri udajne jsou pozitivni nemaji zadne zdravotni problemy.Jde jen o penize, proc si testy musi lidi platit sami,kdyz cestuji ? a jeste jim nedodrzuji terminy a nakonec jim daji, ze jsou pozitivni a neni to pravda.To, co se ted deje je kriminalni a nikdo na ty bandy neposle kontrolu.Cele vase statistiky jsou na kocku, zastrasujete lidi a nutite je na ockovani,ktere je na nic.Minuly tyden zemrelo 18 lidi v Germany,co meli ockovani.Ted je otazka, zda umreli na koronu neno na nasledky ockovani.

tomik007 ( 30. dubna 2021 19:59 )

30 000⚰️ a vakcíny 💉 nikde...

Zobrazit celou diskusi
Další videa