Pondělí 17. května 2021
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Oblačno, déšť 15°C

Koronavirus v Praze: 30 nakažených za neděli, nejméně od začátku srpna

Aktualizováno -
17. května 2021
10:20
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

V Praze v neděli přibylo 30 potvrzených případů nemoci covid-19, o 21 méně než před týdnem. Je to nejnižší denní přírůstek od počátku loňského srpna. Epidemie koronaviru v hlavním městě tak dál zpomaluje, v přepočtu na 100 000 obyvatel je nyní 56 nových případů nákazy za posledních sedm dní, to je o dva méně než předchozí den. V mezitýdenním srovnání ale v neděli ubylo naočkovaných proti covidu. V neděli zdravotníci aplikovali 4839 dávek vakcíny, o týden dřív jich dali přibližně o 1600 více. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, laboratoře odhalily v Praze přes 184 000 nemocných, zhruba 97 procent z nich se vyléčilo, 2710 lidí s prokázanou nákazou zemřelo. Denní počet zemřelých s covidem přitom v posledních týdnech se zlepšující se epidemickou situací klesá. Více než pět případů úmrtí je ve statistikách naposledy 28. dubna. Na uplynulé tři dny vždy připadá po jednom případu, nicméně při dalších aktualizacích se údaj ještě může změnit.

Dávek vakcíny proti covidu-19 zdravotníci v hlavním městě dosud aplikovali přes 661 500, což je nejvíce ze všech krajů. Obě dávky očkování má 211 600 lidí. V uplynulém týdnu zdravotníci každý pracovní den naočkovali přes 12 000 lidí, o víkendech se obvykle očkuje méně.

Video Havlíčkův vzkaz restauratérům a provozovatelům ubytování: Jakou mohou čerpat podporu v průběhu koronakrize? - Pro Blesk Zprávy / Ministerstvo průmyslu a obchodu

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než čtyřicítce míst. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.

Covid_19 ( 10. května 2021 12:15 )

senioři jsou ve frontách a čekají na termín. Třeba nemocnice téměř neočkují, vše se žene do očkovacích center, ale lidi ve frontě na očkování nikdo nevaruje, že čekají marně

Citronel ( 6. května 2021 14:58 )

200000 to je dost velká bída, ještě nedostali ani jednu dávku starší ročníky a stále se vyhlašuje, že jsou na řadě mladší a mladší, že už se mohou registrovat. Tahle to vypadá, že to krásně odsejpá, vše je jak má být, dobře zorganizované, že se zaregistrovaní dostanou na očkování při tomto tempu za několik let už nikdo neřekne.

kedris ( 3. května 2021 17:31 )

VAKCINA:
Od počátku je jasné , že všechny ty *** , testy počínaje a těmi podvodnými “vakcínami” konče, které byly parchanty kteří za tím biologickým útokem a následným šílenstvím stojí, vnuceny hloupým a prodejným vládám v některých zemích, jsou jen
druhou fází toho útoku biologickou zbraní. Nejvíce zřejmé to bylo od počátku z toho, že
vlády tvrdošíjně odmítali domácí účinné, spolehlivé, neinvazní a dopředu nekontaminované testy, léty vyzkoušené léky s prokázanou účinností a trvali na užívání těch nakoupených svinstev tvrdošíjně i po prokázaných vážných následcích na zdraví a životech. Takže tyto vlády darebáků jen prokazovaly a prokazují své zapojení do toho
covidového svinstva , které je vyvolanou a řízenou snahou o genocidu valné části světové populace.

mandat ( 1. května 2021 11:58 )

Proc nepisete, ze ze 60% jsou testy nespolehlive, ze zdravych lidi delate nemocne,80% lidi, kteri udajne jsou pozitivni nemaji zadne zdravotni problemy.Jde jen o penize, proc si testy musi lidi platit sami,kdyz cestuji ? a jeste jim nedodrzuji terminy a nakonec jim daji, ze jsou pozitivni a neni to pravda.To, co se ted deje je kriminalni a nikdo na ty bandy neposle kontrolu.Cele vase statistiky jsou na kocku, zastrasujete lidi a nutite je na ockovani,ktere je na nic.Minuly tyden zemrelo 18 lidi v Germany,co meli ockovani.Ted je otazka, zda umreli na koronu neno na nasledky ockovani.

tomik007 ( 30. dubna 2021 19:59 )

30 000⚰️ a vakcíny 💉 nikde...

Zobrazit celou diskusi
Další videa