Čtvrtek 19. května 2022
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Polojasno 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

V Praze se otevřel první covid hotel. Tohle čeká na nakažené hosty! Podívejte se

Autor: jza - 
15. října 2020
05:30

Hotelový byznys kvůli pandemii koronaviru trpí poklesem tržeb a nedostatkem hostů již od jara. I v době, kdy celý sektor skomírá, se však dají nalézt nové podnikatelské příležitosti. V Legerově ulici tento týden otevřel první tzv. covid hotel „Legerova 9“ . Má sloužit lidem, kteří se nemocí nakazili a nechtějí ohrozit své blízké, nebo nemají kde strávit karanténu. Během celého pobytu se hosté nemusí vůbec potkat s personálem. 

Celá idea otevřít hotel přímo pro nakažené byla podle zakladatele společnosti Czech Inn Hotels Jaroslava Svobody jednoduše reakcí na stoupající poptávku po takovéto službě. V době, kdy nejen hoteliéři hlavně sčítají ztráty, nechtěla společnost sedět se založenýma rukama. „Kolem nás je čím dál tím víc lidí, kteří mají pozitivní test a nechtějí sdílet byt s rodinou, která je zdravá, stejné prostředí a nemají například volný jiný byt,“ vysvětlil záměr společnosti. 

Je to tedy možnost jak nabídnout lidem, kteří hledají místo, kde strávit karanténu, tak i cesta, jak využít kapacity hotelu, který byl již delší dobu nevyužívaný kvůli úpadku turistického ruchu. 

Pobyt bez kontaktu s personálem

Hlavní rozdíl oproti běžným hotelům spočívá v tom, že hosté se tu nemusí vůbec setkat s personálem a celý pobyt strávit v úplné izolaci. Objednávka a vyřízení všech potřebných formalit se dělá přes internet. Domluví se i na předání klíčů od pokoje tak, aby nemusel vůbec přijít do kontaktu s dalším člověkem. V Česku se zatím jedná podle zakladatele sítě zatím o první hotel, který poskytuje takovou službu. „Sledujeme, co dělá konkurence nebo zahraniční hotely, ale jsme poměrně šokovaní z toho, že nedělají nic, že by se přizpůsobovali situaci. Každý čeká jen na to, jestli ho stát osloví, že by mu zaplatil za ubytování lidí, ale nikdo nic sám nedělá. My něco dělat musíme,“ poznamenal.

Komunikace přes webkameru

Check in se tu dá absolvovat i tak, že klient s recepcí komunikuje přes obrazovku umístěnou nedaleko vchodu a do prostoru, kde jsou zaměstnanci hotelu, fyzicky vůbec nevstoupí a poté zamíří rovnou do pokoje. Hostům je tu během jejich pobytu poskytováno veškeré pohodlí, jídlo jim nosí personál ke dveřím, kde si ho opět bez jakékoliv kontaktu vyzvednou. Hosté si mohou jídlo objednávat opět online přes různé aplikace, po chatu nebo telefonicky. Připravuje ho místní restaurace nebo si mohou objednat donášku odjinud. „Stejně tak poskytujeme donášku nákupů, které host chce, jako jsou léky nebo třeba noviny,“ doplnil Jaroslav Svoboda.

V Praze se otevřel první hotel, který je určený pouze pro lidi nakažené nemocí covid-19. Mohou v něm strávit karanténu aniž by se fyzicky potkali s někým z personálu. V Praze se otevřel první hotel, který je určený pouze pro lidi nakažené nemocí covid-19. Mohou v něm strávit karanténu aniž by se fyzicky potkali s někým z personálu. | Blesk:Daniel Černovský

Přestože hosté mají vše potřebné, ukázalo se, že hosté se mohou občas během karantény nudit, a proto jsou tu i k zapůjčení různé věci na ukrácení dlouhé chvíle.  Kromě internetového připojení nebo televize je tu možnost půjčit si i třeba Playstation, knihy nebo CD. „Dokonce máme i v rámci firmy internetový šachový turnaj, i to bude mít host k dispozici,“ poznamenal Svoboda.

První hosté už dorazili

V hotelu pracuje asi zhruba deset zaměstnanců a již se přihlásili první klienti. Kromě služeb, které hostům zajistí jejich základní potřeby, je tu možnost i telefonických konzultací s lékaři. „Také poskytujeme zprostředkování testu. Máme dohodu s několika místy v Praze, které nám umožňují rezervovat termín a čas,“ dodal Jaroslav Svoboda. Noc v hotelu přijde na tisíc až dva tisíce korun a k dispozici je celkem 55 pokojů. Lidé tu karanténu nemusí trávit osamoceně a pokud se nakazí například manželský pár, mohou se ubytovat pohromadě. 

zelvik22 ( 16. října 2020 05:30 )

Ten kdo má 1000 Kč na noc v hotelu (kde s covidem stráví tak 14 dní), tak ten má většinou i jiné možnosti kam jít - druhý byt, druhé křídlo vily, chalupa. Tohle není pro chudáky. Ale možná se najde klientela, co radši dá 20 tisíc za pobyt než nakazit manželku. Na druhou stranu být na pokoji sám bez toho aby mi někdo pomohl kdyby mi bylo nejhůř to si neumím představit

picoda ( 15. října 2020 18:37 )

Slavek ( 15. října 2020 18:14 )

Jenže to není pro důchodce, co zabírá místo v nemocnici. Duchodci si musít počkat, až se jejich guru AB k necemu rozhoupe. A zatím co Andrejko jen tlachá, tak jiní na své komerční riziko ty projekty rozjíždí. Já jim tleskám, protože nečekají co jim stát dá.

e.lesanova ( 15. října 2020 16:21 )

nejspíš kámoš Hřiba...stejná kulišárna jako sezení před Parnasem na Smetanově nábřeží...v Praze se to "lidumily" jen hemží

e.lesanova ( 15. října 2020 16:20 )

Tahle nabídka není o "dobrotě", ale pouze o byznysu...vydělat v každé době...kdo je movitý, má i další možnost, kam se uchýlit, pro "běžné" lidi je tahle nabídka mimo mísu...hlavně si udělat reklamu v Blesku

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa